به صفحه “مشاوران ما”  خانه امن خوش آمدید

وب سایت ” خانه امن ” یک دفتر وکالت مجازی برای قربانیان خشونت خانگی است. وکلا و مشاوران داوطلبی که توسط خانه امن شناسایی شده اند آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به  افرادی هستند که اشکال مختلف خشونت خانگی را تجربه کرده و یا شاهد آن بوده اند. این وکلا فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران هستند که  پروانه رسمی وکالت داشته و سوگند وکالت یاد کرده اند و بر همین اساس متعهدند اسرار موکلان خود را در فضای مجازی حفظ نمایند و منافع و حقوق قانونی موکل خود را بر هر گونه منفعت شخصی ترجیح دهند تا موکلان به همان اندازه که در دفاتر وکلا در مناطق مختلف ایران احساس راحتی می کنند، در فضای مجازی نیز احساس امنیت و آرامش نمایند.  هدف این فضای مجازی، کنترل و کاستن خشونت خانگی و تجهیز زنان به شیوه های قانونی و اجتماعی برای دفاع از خود است. تاکید بر این نکته ضروری است که انواع دیگر خشونت در این فضا قابل طرح نیست و اساساً وکلائی که با  خانه امن همکاری می کنند، در این زمینه دانش و تجربه خود را به کار می گیرند.

همچنین وکلا و دیگر مشاوران متخصص از طریق وبسایت خانه امن با ارائه خدمات داوطلبانه سعی بر این دارند تا، با در اختیار گذاشتن موثرترین توصیه های حقوقی بر قدرت دفاعی شما درمقابل  خشونت بیافزایند.

چنانچه استفاده ازوبسایت برای شما آسان نیست، می توانیم به شما آموزش لازم را ارائه دهیم. کافی است به ما ایمیل بزنید.

 لازم به ذکر است وکلا و مشاوران داوطلب بر اساس قوانین داخلی جمهوری اسلامی ایران مشاوره می دهند، حال آنکه با تعاریف، قوانین بین المللی و تدابیر جهانی در مورد خشونت خانگی که از آن جمله می توان کنوانسیون بین المللی حقوق بشر را که دولت ایران به همراه دیگر کشورهای عضو سازمان بین الملل آن را امضاء کرده اند نام برد نیز آشنا هستند. از جمله این کنوانسیون ها، میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی؛ و کنوانسیون حمایت از حقوق کودک که جمهوری اسلامی ایران مفاد آن ها را به تصویب مجلس رسانده و همواره در بحث ها مورد بررسی و استناد قرار می دهند نام برد.

از سوی دیگرتلاش می کنیم زمینه ای در این وب سایت فراهم شود که وکلا و دیگر متخصصان  بتوانند تجربیات خود را در زمینه چگونگی رفتار پلیس با قربانیان خشونت مطرح و مورد بحث قرار دهند. از سوی دیگر و ازآنجائی که پلیس نقش مهمی در حفظ امنیت جامعه ایفا می کند، چنانچه نسبت به این نقش درک عمیق تری صورت گیرد، همکاری و مشارکت بهتری بین پلیس، قربانیان خشونت خانگی و وکلای آنها صورت خواهد گرفت.

حفظ امنیت و اسرار کلیه کسانی که جهت دریافت کمک و مشاوره با خانه امن تماس گرفته اند در اولویت قرار دارد. وکلا و دیگر متخصصان داوطلب که از طریق وبسایت خانه امن راهنمائی و خدمات مشاوره ای ارائه می دهند متعهد به حفظ امنیت و اسرار قربانی، افراد درگیر و جزئیات آن خشونت هستند.همچنین جزئیات هر پرونده در سیستم قضائی، چه در جریان و چه مختومه، اعم از نام قربانی، متهم، شاهد، قاضی، و یا پلیس بطور جدی محفوظ می مانند.

وکلای داوطلبی که از جانب خانه امن شناسایی شده اند، تابع موازین اخلاقی بین رابطه وکیل و موکل که در قوانین ایران لازم الاجراست هستند. علاوه بر این،  این وکلا متعهدند که در هیچ فروم، چه ملی و چه بین المللی، و در هیچ مقاله و یا مصاحبه گفتاری برای اطلاعات و مشخصات محرمانه کسی را فاش نکنند.

به امید روزی که در هیچ خانه ای خشونت نباشد

فرم شرکت برای ارائه مشاوره حقوقی