disabilitybrochure
» معلولین و خشونت خانگی » خودکشی انتخاب نیست » خشونت خانگی علیه مردان شناسایی علائم
درک شرایط و وضعیت زندگی یک معلول، کمک شایانی به فهم هرچه بیش‌تر موقعیت یک فرد کم‌توان و چالش­هایی که به صورت روزانه با آن درگیر است می­کند. قصد ندارم تا با صحبت کردن، احساسات بد را از شما دور کنم ،من درمانگر یا متخصص بیماری های روانی نیستم ،بلکه تنها معنی درد کشیدن را می دانم. زنان تنها قربانیان خشونت خانگی نیستند.خشونت خانگی علیه مردان می تواند تهدیدی جدی باشد، هر چند تشخیص آن همیشه آسان نیست.
» کمک به افرادی که در معرض خطر خودکشی قرار دارند » حفاظت شخصی در مقابل خشونت جسمی و جنسی » سکوت را بشکنید
برای کمک به فردی که در آستانه خودکشی است باید سریع اقدام کنید. کمک به موقع کمک شما می تواند زندگی یک انسان را نجات دهد. آنان بدون کمک بهبود پیدا نمی کنند. در این بروشور چند راه ساده برای دفاع از خود در برابر مهاجمی که به قصد آزار واذیت، دزدی، کشتن و تجاوز… به شما حمله می‌کند پرداخته می شود. چند راه ابتدایی که منتهی به رفع و دفع خشونت های فیزیکی خواهد شد. اگر شما یکی از افرادی هستید که می خواهید به قربانیان خشونت خانگی کمک کنید و مایلید که درشهر، محله و یا در میان فامیل کارگاهی آموزشی درباره خشونت خانگی برگزار کنید، زمان آن فرا رسیده است. این بروشور به شما کمک می کند.
» خانه امن » مدیریت خشم » خشونت جنسی علیه کودکان چیست؟
این بروشور به شما کمک می کند با اهداف و دلایل تاسیس وب سایت خانه امن برای پیشگیری وکنترل خشونت خانگی آشنا شوید همچنین شما در این بروشور از برنامه های مختلف آموزشی و فعالیت های آموزشکده خانه امن مطلع می شوید. چنانچه فردی خشمگین هستید و تصمیم گرفته اید خشم خود را کنترل کنید نکات آموزشی زیر را مطالعه و به روش های پیشنهادی عمل کنید. در این بروشور با مفهوم، نشانه ها، عوارض و پیامدهای خشونت جنسی علیه کودکان آشنا شده و راه های مختلف کنترل و چگونگی درمان عوارضی که کودکان تحت خشونت جنسی از آن رنج می برند را فرا می گیرید.
.
» راههای مقابله با شکاکی » خشونت خانگی و کودکان » کمک به قربانیان اسیدپاشی
یکی از دلایل خشونت خانگی، بدبینی و شکاکی است . حتما افراد شکاک و بدبین را دیده اید .کسانی که به همه چیز بدبیند و دایما نگران وقوع اتفاقات ناخوشایند هستند. واقعیت این است که یکی از شایع ترین مشکلات روانپزشکی بدبینی است. در صورتی که نتوانیم به کودکان در خشونت خانگی کمک کنیم، کودک خشونت خانگی را امری عادی پنداشته و درآینده به چرخه قربانیان یا اعمال گران خشونت می پیوندد. زمان نقش مهمی در کمک به قربانیان اسیدپاشی دارد. تعلل در کمک رسانی می تواند باعث نفوذ هرچه بیشتر اسید به بدن قربانی شود و حتی مرگ او را رقم زند.
» آنچه زنان تحت خشونت خانگی باید بدانند » خشونت خانگی و سالمندان » محافظت از خود و رهایی از خشونت خانگی
این راهنمای کوتاه جهت دسترسی آسان کسانی که قربانی خشونت خانگی هستند تهیه شده که به سادگی و سرعت قادر باشند، موقعیتی که در آن قرار دارند را ارزیابی کرده و عکس العمل مناسب و بی خطری داشته باشند. آسیب پذیری از تجربه خشونت خانگی تنها آسیب فیزیکی یا درد نیست. فراهم نکردن امکانات لازم سلامتی و رفاهی برای حضور فعال سالمندان در جامعه نوعی خشونت و منع حقوق آنهاست. چرا او به راحتی خانه را ترک نمی کند؟ این سوالی است که بسیاری از مردم زمانی که می شنوند یک زن تحت خشونت قرار گرفته، می پرسند اما اگر در یک رابطه خشونت آمیز بوده باشید می دانید به این سادگی ها نیست.