صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تبعیض درطرح تعالی خا...
تیر
۲۳
۱۳۹۳
تبعیض درطرح تعالی خانواده به ضرر اشتغال زنان است
تیر ۲۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

302b22224e069eba65ad3d2f867bcb02567c4520

عکس: نیویدار

بعضی مواد طرح جامع جمعیت در مورد اشتغال بوده  که اولویت را به اشتغال مردان متاهل و مردان مجرد داده است واین امر تبعیضی ناروا علیه زنان محسوب می شود.

لاله افتخاری عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اصلاح برخی بندهای طرح جامع جمعیت گفت: یکی از مواد این طرح در خصوص اشتغال است که اولویت اشتغال را به مردان متاهل و فرزند دار، سپس مردان مجرد و بعد از آن به زنان می دهد، این بند تبعیضی ناروا علیه زنان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی از مواد این طرح اسامی خوبی دارند اما نتیجه مورد نظر را حاصل نمی کنند، گفت: بندی از این طرح در خصوص سلامت مادر و کودک است اما الگوی سلامتی را که ارائه می دهد مانند الگویی است که پیش از این در طرح های کاهش جمعیت ارائه می شد لذا اجرای آن منجر به کاهش جمعیت می شود.

وی ادامه داد: این بند دایره سلامت مادر و کودک را آنقدر گسترده کرده که می توان به همین بهانه موانعی در راستای رشد جمعیت مطرح کرد.

لاله افتخاری گفت: برای اینکه بیمه زنان خانه‌دار هرچه زودتر اجرایی شود تصمیم گرفتیم امروز جلسه‌ای را در دفتر خانم مولاوردی برگزار کنیم. قرار شد معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری لایحه‌ای برای اجرای بیمه زنان خانه‌دار ارائه دهد تا این بیمه جزو یکی از بیمه‌ها قرار گیرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اخیر این فراکسیون با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: جلسه ای با آقای نوبخت در خصوص این طرح داشتیم، دولت باید بار مالی این طرح را قبول کند و از اعتباراتی که در قانون بودجه تحت همین عناوین اختصاص یافته است، برداشت شود.

وی با بیان اینکه نوبخت نیز با این طرح موافق بود، گفت: برای تامین مالی این طرح باید تدابیری اندیشیده شود که البته در این خصوص در جلسه مشترک دولت و مجلس صحبت کردیم و منتظریم دولت راهکارهایی برای تامین مالی این طرح را به مجلس ارائه کند.

لازم به ذکر است پیش از این کارشناسان بار مالی طرح تعالی خانواده و جمعیت را ۱۲ میلیارد تومان برآورد کرده بودند که همین امر موجب تاخیر در بررسی این طرح در مجلس تا امروز شده است.

افتخاری با بیان اینکه در جلسه امروز اکثر اعضای فراکسیون حضور داشتند گفت: مباحث زیادی در جلسه امروز مطرح شد اما موضوع اصلی، بیمه زنان خانه‌دار و احتساب خانه‌داری به عنوان یک شغل بود که مورد توجه قرار گرفت.

منابع: نیویدار – مهرخانه Leave a reply

Your email address will not be published.