صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نگاه مردان ایرانی بر...
تیر
۲۰
۱۳۹۳
نگاه مردان ایرانی برای ازدواج با زنان مطلقه باید تغییر کند
تیر ۲۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

646071_548

عکس: مشرق نیوز

همه ما مسئولیم که فرهنگ غلط جاهلی ازدواج نکردن با فردی که قبلا ازدواج کرده را از بین ببریم و در این زمینه باید از نظر مشاوران متخصص استفاده کنیم.

محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش‌ وجوانان در همایش روز جهانی جمعیتبا اشاره به اینکه ۵۰ درصد طلاق‌ها به دلیل انتخاب نامناسب بوده است، گفت: در غرب افراد مطلقه به راحتی ازدواج می کنند که در صدر اسلام نیز همینطور بوده، اما در کشور ما اینگونه نیست و نگاه جاهلیت مردان ایرانی برای ازدواج با زنان مطلقه باید از بین برود، همچنین برنامه ریزی جدی برای بازگشت مطلقه ها به زندگی قبلی شان انجام شود.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ سازی جدی در زمینه ازدواج با مطلقه‌ها انجام شود، به طوری‌که ازدواج با این افراد نه ‌تنها منعی ندارد بلکه تاکید دینی است و نگاه جاهلیت مردان ایرانی به ازدواج با زنان مطلقه باید از بین برود. در قرآن نیز ازدواج با بیوه و طلاق گرفته نه تنها منع نشده بلکه تشویق هم شده است.

در آمریکا ۵۰ درصد ازدواج ها بعد از ازدواج اول است و در این زمینه باید در ایران فرهنگ سازی جدی انجام شود، به طوری که ازدواج با مطلقه ها نه تنها منع ندارد، بلکه تاکید دینی است.

محمود گلزاری اضافه کرد: مهم‌ترین مسئله ای که در بحث جمعیت وجود دارد، مکانیسم تشویقی و تنبیهی برای باروری و تشویق جوانان به ازدواج است که باید به آنها پرداخته شود.

گلزاری گفت: بی‌رغبتی به ازدواج، افزایش سن ازدواج، خانواده‌های آشفته، همسرآزاری، کودک‌آزاری، طلاق عاطفی، افزایش خیانت و طلاق از جمله موضوعاتی است که با آنها روبه‌ رو هستیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ۲۰درصد ازدواج‌ها در ایران به طلاق منجر می‌شود، گفت: این آمار در کلان شهرها به ۴۰درصد می‌رسد که در برخی از موارد نگران‌کننده‌تر است.

  به گفته گلزاری، ۵۰ درصد طلاق‌ها در پنج‌سال اول زندگی اتفاق می‌افتد و ۱۴درصد نیز در سال اول زندگی رخ می‌دهد. وی معتقد است تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اشتباه است و در دانشگاه‌ها می‌توان از مشاوران برای رفع مشکلات جوانان و همچنین همسریابی و همسرگزینی استفاده کرد.

منابع: اعتماد مشرق نیوزLeave a reply

Your email address will not be published.