صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پیام دبیرکل سازمان م...
تیر
۲۰
۱۳۹۳
پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی جمعیت
تیر ۲۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

14-6-16-121731download_1_

عکس: خبر آنلاین

امروز جهان بزرگترین جمعیت جوان در تاریخ خود را با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر داراست، که بیشتر این جوانان در کشورهای در حال توسعه به سر می‌برند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جمعیت ۱۱ جولای ۲۰۱۴ برابر با ۲۰ تیرماه گفت: اینجانب به ویژه نگران دختران بالغی هستم که ممکن است دچار تبعیض، خشونت جنسی، ازدواج زود هنگام و بارداری‌های ناخواسته شوند. حتی در میان جوانانی که به اندازه کافی فرصت برای دریافت مدرک دانشگاهی داشتند، بسیاری از آنان بیکار یا درگیر کار با حقوق کم یا مشاغلی بدون پیشرفت هستند.

وی خاطر نشان کرد: اقدامی فوری ضروری است. بسیاری از جوانان به منابع مورد نیاز برای رهایی از فقر دسترسی ندارند.

 در پیام بان کی مون آمده است جوانان توان بالقوه زیادی برای کمک به حل چالش هایی دارند که جامعه بشری با آن‌ها رو به رو است. در عین حال وی اظهار تاسف کرد که بسیاری از این جوانان از فرصت‌های به حق خود برای داشتن آموزش با کیفیت، یافتن شغل آبرومند و مشارکت در زندگی سیاسی جوامع خود محرومند.

بان کی مون در خاتمه پیام خود از تمامی افراد ذی ‌نفوذ خواست جوانان را در اولویت برنامه‌های توسعه قرار دهند ومشارکت با سازمان های جوانان را تقویت کرده و آنان را درگیر تمامی تصمیماتی کنند که بر جوانان اثر گذار هستند.

وی در این خصوص گفت: با توانمند کردن جوانان امروز زمینه ایجاد آینده پایدارتر برای نسل‌های آتی را مهیا می‌کنیم.

 منابع: خبر آنلاین  ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.