صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مجازات وازکتومی به ک...
تیر
۱۷
۱۳۹۳
مجازات وازکتومی به کارشناسان حقوقی سپرده شد
تیر ۱۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

عکس: مهرخانه

بر اساس پیگیری‌های صورت‌ گرفته، مقرر شد وزارت بهداشت در خصوص مجازات‌ها وازکتومی با کارشناسان حقوقی مشورت کند و نتیجه این جلسات را به کارگروه بررسی این طرح در مجلس ارجاع دهد تا در این زمینه تصمیم درستی اتخاذ شود.

این را امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد و کلات و عضو کارگروه جمعیت مجلس شورای اسلامی‌ به مهرخانه گفت.

طرح محد‌ود‌سازی روش‌های د‌ائمی‌ جلوگیری از بارد‌اری که انتقادات بسیاری بر آن وارد بود، عصر دیروز در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ‌مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین شهلا میرگلوبیات؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با مهرخانه، در خصوص آخرین وضعیت بررسی این طرح گفت: روز گذشته این طرح در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و چند نماینده به جرم‌انگاری اعمال وازکتومی ‌و توبکتومی ‌اعتراض کردند.

او ادامه داد : نمایندگان معترض اعلام کردند که باید بحث سیاست‌های تشویقی در این زمینه پررنگ‌تر و تبلیغات در این خصوص محدود شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه تصریح کرد: بر این اساس قرار شد کارگروهی متشکل از کمیسیون‌های قضایی، بهداشت و درمان و فرهنگی؛ به منظور تعیین محدودیت‌ها در خصوص مواردی نظیر عقیم‌سازی و پیشگیری از بارداری تشکیل شود و نتیجه نشست آنها به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه شود.

وی با تأکید بر این که از ابتدا مخالف در نظر گرفتن مجازات برای جراحی‌های پیشگیری از بارداری بوده است گفت: پیش از این چندین ‌بار این موضوع را با اعضای کمیسیون مطرح کردم، ولی برخلاف نظر من این بحث در صحن مجلس شد و کلیات آن رأی آورد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون بهداشت و درمان ارجاع شد.

بر اساس پیگیری‌های صورت‌گرفته، مقرر شد وزارت بهداشت در خصوص این مجازات‌ها با کارشناسان حقوقی مشورت کند و نتیجه این جلسات را به کارگروه بررسی این طرح ارجاع دهد تا در این زمینه تصمیم درستی گرفته شود.Leave a reply

Your email address will not be published.