صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دعوا بر سر دمپایی ب...
تیر
۱۶
۱۳۹۳
دعوا بر سر دمپایی با ۹کشته و زخمی
تیر ۱۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

درگیری مسلحانه اعضای دو خانواده بر سر دمپایی در کوت عبدالله۲ کشته و ۷ زخمی برجای گذاشت.

مردم ساکن در کوی مسلم کوت عبدالله از توابع شهرستان کارون (در اهواز)، با شنیدن صدای شلیک گلوله سراسیمه از خانه‌های خود بیرون آمدند که در اثر تیرهای شلیک شده دو نفر در دم کشته و ۷ نفر نیز مجروح شدند.

بنا به این گزارش یکی از شاهدان عینی در خصوص علت وقوع این درگیری گفت: جمعه شب در حاشیه مراسمی که در کوت عبدالله برگزار شد دو کودک حاضر در این مراسم بر سر مالکیت دمپایی با هم درگیر شدند.

او گفت: درگیری جمعه شب شدت گرفت تا اینکه صبح شنبه پدر یکی از این دو کودک با به دست گرفتن سلاح کلاشینکف به خانه طرف مقابل آمد.

این شاهد عینی گفت: پدر این کودک بلافاصله اقدام به شلیک گلوله کرد که بر اثر اصابت این گلوله‌ها به مردمی که با شنیدن صدای گلوله به خیابان ریخته بودند یک زن و یک مرد کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند.بعد از این حادثه پلیس وارد عمل شد و ضارب را دستگیر کرد.

ماه پیش نیز در جریان یک اختلاف ملکی در رامهرمز ۷ نفر کشته شدند.

نزاع هایی که خون بجا می گذارد  

۴تیرماه نیز خبرگزاری فارس از درگیری خونینی در رامهرمز گزارش داد که که در جریان یک اختلاف ملکی ۷ نفرجان خود را از دست دادند.

حدود یک ماه پیش این خبرگزاری نوشت که در یک نزاع مسلحانه‌ بر سر ۶۲ متر زمین در رامهرمز دو نفر از پس از به رگبار بستن پنج نفر دیگر ،توسط پلیس کشته شدند.

دویچه وله نوشت : در هفته‌های گذشته درگیری‌های خشونت‌آمیز بر سر مسائل کم‌اهمیت قربانیان زیادی گرفته است. میانه‌ خردادماه حدود ۵۰نفر بر سر تخلیه نخاله ساختمانی در یک منطقه حاشیه‌ای تهران با چاقو و قمه به جان هم افتادند.

اردیبهشت ماه امسال نیز عده زیادی در یکی دیگر از محله‌های جنوبی تهران بر سر جای پارک خودرو با چاقو و قمه با هم درگیر شدند. در این زد و خورد چند نفر به شدت زخمی و ۱۴نفر بازداشت شدند.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی ایران ،آمار پرونده‌های ثبت شده برای نزاع در سه ماهه اول امسال ۱۶۵ هزار و ۳۶۵ مورد بوده است.

آمار نزاع در مدت مشابه سال ۱۳۹۱ برابر با ۱۶۱ هزار ۵۵۵ مورد بوده است. بدین ترتیب آمار سال ۹۲ افزایش نشان می‌دهد. کل آمار مربوط به سال ۱۳۹۱ برابر است با ۶۱۷ هزار و ۳۵۸ پرونده.

چندی پیش سردار احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، با اعلام این که نزاع در چند سال اخیر افزایش داشته، تاکید کرد: “افزایش نزاع تابع تورم، شرایط جوی و خشکسالی و در برخی از مناطق به علت مشکلات فرهنگی و کاهش آستانه تحمل افزایش یافته است که پیامد این امر بالا رفتن نرخ قتل در کشور است”.Leave a reply

Your email address will not be published.