صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  48 درصد دختران ایران...
تیر
۶
۱۳۹۳
۴۸ درصد دختران ایرانی در سن ازدواج مجردند
تیر ۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

m

خانه امن: مدیرکل دفتر جمعیت، آمار و اطلاعات مهاجرتی سازمان ثبت احوال ایران گفت: “۴۸درصد زنان کشور با اینکه در سن ازدواج قرار دارند، اما همچنان مجرد هستند”.

علی‌اکبر محزون، افزود: “میانگین سن ازدواج در دختران و پسران ایرانی افزایش یافته به‌طوری که پنج میلیون و ۵۷۰ هزار مرد و پنج میلیون و ۶۷۰هزار زن در سن ازدواج هستند، اما هرگز ازدواج نکرده‌اند”.

به‌گفته وی، در سال گذشته به ازای هر هزار نفر، ۱۰ازدواج به ثبت رسیده و استان‌‌های اردبیل، کردستان و خراسان رضوی بیشترین نرخ ازدواج و استان‌های تهران، البرز و کرمان کمترین نرخ ثبت ازدواج را داشتند.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور ماه قبل نیز با اشاره به سن ازدواج دختران و پسران در ایران که به ترتیب بین ۲۰ تا ۲۴ برای دختران و ۲۵ تا ۲۹ سال برای پسران تعریف شده است از تجرد یک میلیون و ۳۰۰هزار مرد بالای ۳۵ سال و زن بالای ۳۰سال در کشور خبر داده بود وی گفته بود :از این تعداد ۳۲۰هزار نفر پسر و ۹۸۰هزار نفر دختر هستند که با توجه به سن تجرد قطعی در خانم ها که ۴۹سال تعیین شده است زنگ خطر تجرد قطعی برای نزدیک به یک میلیون دختر به صدا درآمده است.

وی علت اصلی بروز این مشکل را تاخیر در ازدواج به ویژه در دختران اعلام کرد و افزود:بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ۱۵۲هزار دختر و پسر هرگز ازدواج نکرده اند و به سن تجرد قطعی یعنی ۴۹سال و بالاتر رسیده اند که از این تعداد ۶۲هزار نفرشان مرد و ۹۰هزار نفرشان خانم هستند

بر اساس آمار سال ۱۳۹۲، میزان ثبت ازدواج نسبت به سال پیش از آن روندی کاهشی و آمار طلاق روندی رو به افزایش داشته است.Leave a reply

Your email address will not be published.