صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سه ماه اول امسال : ...
تیر
۵
۱۳۹۳
سه ماه اول امسال : ۹۰۰ هزار زن بدحجاب به دادسرا و کلانتری رفتند
تیر ۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۲
, , , , ,
image_pdfimage_print

سه ماه اول امسال نیروی انتظامی به هجده هزار و ۷۸۵ خانم برای بدحجابی تذکر داده و هشت هزار و۶۲۹نفر را بازداشت کرده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران که روز سه شنبه به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس فراخوانده شده بود با علام این آماربا تأکید بر اینکه همه جامعه باید نسبت به حجاب و عفاف احساس مسئولیت کنند گفت: “بنا به گزارش نیروی انتظامی که طی سه ماه گذشته آماده شده است در این مدت  ۱۵۷خانم توجیه یا مجبور به تعویض لباس و اخذ تعهد شده اند ، همچنین ۴۵نفر به دادسرا رفته  و به سه هزار و۷۷۰ مالک ماشین تذکر داده شده و نیز با پنج هزار و ۶۷۲خودرو ناهی عفاف و حجاب  برخورد شده است” .

وی با اشاره به آمار نیروی انتظامی در برخورد با بانوان “بدحجاب” گفت: “بر اساس گزارشی که صبح امروز به دستم رسید. تاکنون ۲۲۰هزار نفر به نیروی انتظامی برده شده و از آنها تعهد گرفته شده است. این اقدام باعث باز شدن پای ۹۰۰هزار نفر به کلانتری‌ها و دادسراها شده است. تأثیر این حضور در آینده این خواهد بود که حسن سابقه برای اشتغال و تحصیل این افراد صادر نخواهد شد”.

وزیر کشور ایران روز گذشته باید به سوال علی مطهری، نماینده تهران و موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در خصوص وضعیت رعایت قانون عفاف و حجاب که ۲۲دستگاه در آن دخیل و مسئول هستند پاسخ می داد.

آنها پرسیده بودند که چرا وزارت کشور نسبت به پدیده بانوان ساپورت پوش در تهران و برخی شهرهای دیگر بی‌تفاوت است و به آن رسمیت داده است؟

و نیز علت عدم توجه وزارت کشور به اجرای قانون گسترش فرهنگ عفاف و حجاب چیست؟ و چرا بودجه ناچیز اجرای این قانون در لایحه ۱۳۹۳حذف شده است؟

رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز با ارائه این آمار گفت:”باید بپذیریم که حل این مسئله در کوتاه مدت امکان پذیر نیست”. از سوی دیگر برای همه دستگاه‌های اجرایی در رابطه با رعایت عفاف و حجاب وظیفه‌ای تعیین شده که “در این دستور العمل‌ها اشکالات زیادی دیده می‌شود”.

او در ادامه سخنانش  زنان ایران را به چهار دسته تقسیم کرد و افزود: “افراد عامل و معتقد که اکثریت بانوان کشور را تشکیل می‌دهند، افرادی که به عفاف و حجاب معتقد ولی اهل تساهل و تسامح هستند، افرادی که به حجاب و عفاف معتقد نیستند ولی ادب اجتماعی را رعایت می‌کنند و دسته آخر بانوانی که اعتقادی به عفاف و حجاب نداشته و در عین حال به ادب اجتماعی نیز پایبند نیستند”.

به گفته وزیر کشور ایران، “مشکل قانون عفاف و حجاب، نبود ضمانت اجرای آن است. ما وقتی می توانیم در صورت بروز انحراف یا عدم اجرا با این پدیده برخورد کنیم که برای دستگاه ناظر ضمانت اجرا وجود داشته باشد.”

نمایندگان مجلس در نهایت از توضیح وزیر کشور قانع نشدند در ادامه این پرسش و پاسخ علی مطهری تصاویری را که از برخی از دختران بدحجاب و با ساپورت تهیه کرده بود را از مونیتورهای مجلس پخش کرد. به محض پخش این تصاویر هیاهو در مجلس ایجاد شد.

مطهری در واکنش به رفتار این نمایندگان به مزاح گفت: به نظر می‌رسد دوستان با دیدن این تصاویر به وجد آمده باشند. 1. علي said on تیر ۱۲, ۱۳۹۳

  من هرجور که نگاه می کنم “حداقل تو عکس ”
  هیچ بی حجابی یا بد حجابی نمیبینم بهتر نیست
  بجای بکاربردن اصطلاح غیر متعارف بد حجابی
  یا بی حجابی که درایران هیچ مصداقی ندارد ازکلمه
  خوشتیپی استفاده بشه ! نمی دونم شاید بیشترمصداق
  باشه بادر نظرگرفتن برخورد سلیقه ای بااین موضوع
  گمانم بدنباشه

  • Profile Photo

   anita said on تیر ۱۶, ۱۳۹۳

   سلام بر شما
   با احترام
   این اصطلاحی هست که در ایران استفاده میشه و اعتقاد وبسایت “خانه امن” نیست

Leave a reply

Your email address will not be published.