صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مرکز نگهداری کودکان...
تیر
۲
۱۳۹۳
مرکز نگهداری کودکان کار احداث می شود
تیر ۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۱
image_pdfimage_print

 

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت : با امضا یک تفاهم نامه بین شهر داری و اتاق بازرگانی ۱۰ مرکز نگهداری کودکان کارو خیابان در مراکز پر تراکم شهر تهران احداث خواهد شد ضمن اینکه شورای شهرو شهرداری به زودی ۱۵ سرای کار و زندگی برای معتادانی که بهبود یافته اند در شهر احداث خواهد کرد.

فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهرتهران به خبرگزاری فارس گفت : متاسفانه آمار دقیقی از کودکان کاروخیابان نداریم و مطالعاتی در حال انجام است تا بتوانیم آمار دقیق و کاملی از این کودکان تهیه کنیم .

وی تصریح کرد : شورای چهارم توجه ویژه ای به موضوعات اجتماعی و حل معضلات اجتماعی دارد و طرح مسئولیت اجتماعی با همکاری شرکت های اقتصادی در دستور کار شورای شهر تهران قرار دارد .

دانشور  خاطر نشان کرد: این شرکت های اقتصادی می توانند نقش عمده ای در تامین هزینه های زندگی کودکان کار و خیابان در قالب این طرح داشته باشند .کودکانی که درگیر فقر هستند و قادر به اداره زندگی خود نیستند .

وی گفت : شورا و شهرداری تهران همچنین درصدد راه اندازی سامان سراهایی ویژه بانوان و آقایان هستند و هم اکنون در سازمان خدمات رفاهی شهرداری تهران مددکاران تخصصی جهت خدمات رسانی به افراد آسیب دیده مشغول به کار شده اند.
دانشور ادامه داد: به زودی تفاهمنامه فی‌مابین اتاق بازرگانی و شهرداری تهران در خصوص طرح مسئولیت اجتماعی امضا خواهد شد به طوری که پیش‌نویس این تفاهمنامه آماده شده است و در این زمینه قرار است امتیازات و مشوق‌هایی را به بخش خصوصی بدهیم و در ازای آن بخش خصوصی نیز در حل چالش‌های اجتماعی همراهی کند.Leave a reply

Your email address will not be published.