صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هفته‌ای 20 شكايت از ...
خرداد
۶
۱۳۹۳
هفته‌ای ۲۰ شکایت از اخراج‌ زنان به دلیل مرخصی زایمان
خرداد ۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

P-13-1

عکس: اعتماد

معاون رئیس ‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده از سوی رهبری گفت: سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده بسیار واقع‌بینانه‌تر از آن چیزی است که در مجلس بررسی می‌شود و در راستای این سیاست‌ها نیز ما بر اصل تغییرات اقتصادی در ساختار خانواده و ارتقای توانمندی خانواده تاکید داریم.

شهیندخت مولاوردی  با اشاره به ایجاد نگرانی برخی کارشناسان مبنی بر فروپاشی نهاد خانواده گفت: تغییرات ساختار اجتماعی مانند افزایش سن ازدواج و کاهش باروری، توجه ویژه زنان به اشتغال و استقلال اقتصادی زمینه‌هایی است که دولت باید در اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت خانواده به آنها توجه ویژه کند.

وی درباره اجرایی شدن افزیش مرخصی زایمان نیز توضیح داد: ما اقدامات لازم را برای افزایش مرخصی زایمان انجام داده‌ایم و در انتظار ابلاغ بودجه‌ آن هستیم.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: البته برای افزایش مرخصی زایمان زنان باید امتیازات ویژه ای مانند ایجاد ساعت کار شناور برای مادران در نظر بگیریم، چرا که بسیاری از زنان شاغل پس از مرخصی زایمان شغل خود را از دست می‌دهند.

به گفته وی، در حال حاضر معاونت زنان هفته‌ ای ۲۰ شکایت از اخراج زنان به دلیل مرخصی زایمان دریافت می‌کند و با توجه به این شرایط بهتر است به جای تقلیل ساعت کاری، ساعت کاری شناور برای مادران در نظر گرفته شود و هم زمان با آن، مهدکودک در کنار محل کار زنان ایجاد شود.

۵ خرداد ۱۳۹۳

منبع: http://www.etemaad.ir/Released/93-03-05/93.htmLeave a reply

Your email address will not be published.