صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هاشمی: مشاوره رایگان...
خرداد
۲
۱۳۹۳
هاشمی: مشاوره رایگان در مراکز کاهش طلاق به زوجین ارائه می‌شود
خرداد ۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

97985_583عکس: behzisti-boushehr

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم تفاهمنامه، همکاری فی‌مابین بهزیستی و قوه قضاییه گفت: هم اکنون ۱۲۰۰ مرکز مشاوره، ۴۰۰ کلینیک مددکاری و ۲۰۰ مرکز کاهش طلاق آماده ارائه خدمات رایگان در حوزه مشاوره به زوجین هستند.

به نقل از فارس، صبح امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و سیدمحسن حاجی‌باباییان معاون فرهنگ عمومی قوه قضاییه تفاهم‌نامه پیشگیری و مداخلات به موقع در طلاق فیمابین بهزیستی و قوه قضاییه امضاء شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم این تفاهمنامه اظهار داشت: بهزیستی به دنبال توصیه‌های مقام معظم رهبری در سنوات گذشته و همچنین بر اساس سیاست‌های کلی جمعیت، ابلاغیه مقام معظم رهبری هوشمندانه وارد طب پیشگیری شده است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی در حوزه طب پیشگیری برای تجارب ارزشمندی در سنوات گذشته است و در این عرصه دارای ادبیات فاخر و منسجم است.

وی با بیان اینکه ما در حوزه پیشگیری به دنبال شرکای کاری هستیم گفت: یکی از این شرکا قوه قضایی محسوب می‌شود که این دستگاه قضایی دارای ظرفیت و قانون در حوزه پیشگیری است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های عمده سازمان بهزیستی در حوزه کاهش طلاق است که در این حوزه معاونت‌های مربوطه اقدامات خوبی را طراحی کرده‌اند و به سمت مشاوره و پیشگیری گام برداشته‌اند ضمن اینکه سهمی را هم به مداخله بهنگام اختصاص داده‌اند.

هاشمی بیان داشت: یکی از سیاست‌های اصلی سازمان پیشگیری از طلاق و تحکیم بنیان خانواده است به طوری که هم اکنون ۱۹ هزار گروه همیار، ۱۲۰۰ مرکز مشاوره، ۴۰۰ کلینیک مددکاری و ۲۰۰ مرکز کاهش طلاق در این راستا فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: ما به دنبال توسعه مراکز کاهش طلاق و مراکز مشاوره هستیم تا بتوانیم تا نقطه صفر مرزی موضوع کاهش طلاق را دنبال کنیم.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/EwjYkpLeave a reply

Your email address will not be published.