صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  راه‌اندازی مراکز مدا...
خرداد
۱
۱۳۹۳
راه‌اندازی مراکز مداخله در خانواده در البرز
خرداد ۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

familyTherapy-292x262عکس: xn--mgbtbck3hcth97g

طرح پژوهشی «بررسی پایداری سازش‌های زوجین مراجعه کننده به مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در شهر کرج» از سوی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز اجرا می‌شود.

به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، مهشید منزوی، معاون پژوهشی این واحد گفت: مروری بر آمار طلاق در سال‌های اخیر در کشور طی سه دهه گذشته نشانگر روند رو به افزایش این پدیده است که در این راستا، سازمان بهزیستی کشور با هدف تحکیم بنیان خانواده، شناسایی و کمک به برطرف کردن مشکلات خانواده‌های متقاضی طلاق و کاهش استرس پس از طلاق و به منظور متعادل کردن جو عاطفی خانواده، مراکز مداخله کاهش طلاق را راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان دیگر اهداف راه‌اندازی مراکز مداخله کاهش طلاق افزود: فراهم آوردن زمینه‌های مناسب تداوم ارتباط والدین با کودکان پس از طلاق، شناخت عوامل مؤثر بر طلاق با هدف برنامه‌ریزی برای آگاه‌سازی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از طلاق، از دیگر اهداف راه‌اندازی مراکز مداخله کاهش طلاق بوده است.

منزوی با بیان این‌که استان البرز دارای یک مرکز مداخله‌ در خانواده است، خاطرنشان کرد: طرح «بررسی پایداری سازش‌های زوجین مراجعه کننده به مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در شهر کرج» با درخواست سازمان بهزیستی استان البرز توسط گروه آسیب شناسی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به منظور سنجش تأثیرپذیری این مرکز در کاهش طلاق اجرا می‌شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز گفت: سئوال اساسی تحقیق حاضر این است که مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق، تا چه میزان در پایداری سازش‌های زوجین مراجعه کننده موثر بوده‌اند؟

منزوی افزود: تعیین میزان نمره سازگاری زوجین مراجعه کننده به مراکز مداخله در خانواده قبل از دریافت خدمات سازمان و بعد از دریافت از اهداف اجرای این طرح است و همچنین سازمان بهزیستی استان البرز ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت این مرکز راهکارهایی را برای پیشبرد اهداف مرکز مداخله در خانواده برنامه‌ریزی خواهد کرد.

وی یادآور شد: جامعه‌ آماری تحقیق شامل دو گروه زوجین مراجعه کننده به مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در سطح شهر کرج به عنوان گروه آزمایش و زوجین عادی و دارای زندگی موفق به عنوان گروه کنترل است.

منزوی در پایان با بیان روش اجرا و جامعه‌ آماری پژوهش حاضر تصریح کرد: این تحقیق برحسب هدف کاربردی آن و نحوه‌ی گردآوری داده‌های آزمایشی، از نوع طرح پیش آزمون -پس آزمون با گروه کنترل می‌باشد که روش آن پیچیده‌ترین، دقیق‌ترین و موثرترین روش برای کشف و پروراندن اصول و نظریه‌های علمی است.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/nytrm7Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱