صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مراجعه 3707 نفر به پ...
خرداد
۱
۱۳۹۳
مراجعه ۳۷۰۷ نفر به پزشکی قانونی آذربایجان شرقی به دلیل همسرآزاری
خرداد ۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

khshonat 04

 

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته سه هزار و ۷۰۷ نفر به دلیل شکایت از همسر آزاری به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

به نقل از ایسنا، بهرام صمدی‌راد در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این‌که در سال‌های گذشته تجهیزات مراکز پزشکی قانونی استان را به روز رسانی کرده‌ایم، ادامه داد: پزشکی قانونی آذربایجان شرقی جزو معدود استان‌هایی است که هیچ آزمایشی را به مرکز تهران ارجاع نمی‌دهد و تمامی نیازهای آزمایشگاهی در خود استان انجام می‌شود.

صمدی‌راد تاکید کرد: در حال حاضر به ۳۵۰ نفر نیروی انسانی متخصص در پزشکی قانونی نیاز داریم که متاسفانه فقط ۱۰۰ نفر در این مرکز مشغول ارائه خدمات هستند که بر این اساس کمبود نیروی انسانی کاملا مشهود است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با اشاره به آمار تلفات نوروز امسال خاطرنشان کرد: ۵۶ نفر تلفات در سال ۹۲ به ۴۲ نفر در سال ۹۳ تقلیل یافت و طبق آمار حدود ۷۰ درصد تلفات نوروزی ناشی از عامل انسانی بوده است.

وی با بیان این‌که در مراجعات مصدومین حوادث ترافیکی به پزشکی قانونی در استان کاهش دو درصدی داشته‌ایم، گفت: در سال گذشته ۱٫۷ درصد آمار معاینات سرپایی نسبت به سال ۹۱ افزایش داشته و هم چنین کاهش ۰٫۶ درصدی مراجعین بر اثر منازعات را در سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: در مورد مراجعه کودک آزاری نیز در سال گذشته نسبت به سال ۹۱ کاهش ۲۵ درصدی را شاهد بودیم.

صمدی‌راد با اشاره به این‌که قانون سقط، بعد از ۱۶ هفته از لقاح است و بعد از گذشت ۱۶ هفته مجوز سقط درمانی داده نمی‌شود، ادامه داد: در سال گذشته ۲۳۴ مجوز سقط درمانی صادر کردیم که سه درصد نسبت به سال۹۱ افزایش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در سال گذشته دو هزار و ۷۷۷ نفر فوت شده در پزشکی قانونی معاینه شدند که شاهد کاهش هفت درصدی نسبت به سال ۹۱ بودیم.

وی تاکید کرد: در سال گذشته ۸۲ مورد فوت ناشی از حوادث کار وجود داشت که نسبت به سال ۹۱ افزایش ۱۲٫۳ درصدی داشت.

وی گفت: در سال گذشته ۱۵ مورد فوت ناشی از مصرف الکل داشتیم که این آمار نسبت به سال گذشته کاهش ۴۸ درصدی داشته است.

صمدی راد با اشاره به آمار تلفات مربوط به سوختگی تاکید کرد: در سال گذشته به میزان ۴٫۱۱ درصد کاهش تلفات ناشی از سوختگی داشته‌ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی افزود: ۵۴ مورد گازگرفتگی نیز در سال گذشته در استان گزارش شده بود که افزایش ۲۵٫۵ درصدی نسبت به سال ۹۱ را نشان می‌دهد.

۳۱اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/hbvDp7Leave a reply

Your email address will not be published.