صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بانکی مون : آینده ای...
اردیبهشت
۲۶
۱۳۹۳
بانکی مون : آینده ای با ثبات با تحقق اهداف توسعه هزاره ممکن است
اردیبهشت ۲۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
,
image_pdfimage_print

home

عکس: UN

  دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی خانواده ( ۱۵ ماه می ۲۰۱۴ برابر با ۲۵ اردیبهشت) خواستار تحقق اهداف توسعه هزاره برای برخورداری از ایجاد آینده ای با ثبات برای خانواده ها شد.

 در این پیام بانکی مون ضمن گرامی داشت روزجهانی خانواده بر به رسمیت شناختن نقش با ارزش خانواده ها، در ارتقاء مامویت سازمان ملل تاکید کرد.

متن پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز خانواده بدین شرح است:

   خانواده های کارآمد و متعهد به خیر جمعی به هر شکلی که باشند می توانند با فراهم نمودن معاش اقتصادی و عاطفی برای اعضای خود، به کاهش فقر، بهبود سلامت و رفاه مادران، ارتقاء برابری جنسیتی، و تقویت حقوق بشر یاری رسانند.

   حمایت از خانواده ها برای تحقق تمام پتانسل آنها حیاتی است. این بدان معناست که نیازهای آنها را وارد سیاست گذاری های توسعه کنیم، شرایط آنها را در رسیدگی به مخاصمات در نظر بگیریم، و مدافع برخورد برابر با همه خانواده ها فارغ از ساختارشان باشیم. همانطور که ما مشتاق این هستیم که طلیعه دار آینده ای با ثبات تر باشیم، به اهداف توسعه هزاره دست یابیم، برنامه توسعه جدیدی شکل دهیم و با تغییر ات اقلیمی مبارزه کنیم، بگذارید که خانواده های جهان را همراه خود کنیم.

بگذارید تا در این روز بین المللی خانواده، مشتاقانه این نهادهای کوچک اما حیاتی برای هر جامعه را تقویت کنیم تا بلکه به عنوان یک خانواده انسانی بتوانیم به سمت پیشرفت هایی بزرگ تر ارتقاء یابیم.

 منبع: http://www.un.org/esa/socdev/family/idf/2014/sg-message-eng.pdfLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱