صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فعالیت زنان نباید تن...
اردیبهشت
۱۸
۱۳۹۳
فعالیت زنان نباید تنها به شغل‌های سنتی محدود شود
اردیبهشت ۱۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 166483

عکس: ایلنا

 مدیراستانداردهای کارسازمان جهانی کار:  هدف ازحضور ما در ایران بحث و گفتگو پیرامون اقدامات دولت ایران درراستای یکی از مهمترین مقاوله نامه های این سازمان یعنی عدم تبعیض در اشتغال است. ما می‌خواهیم زنان د ر تمامی حوزه های که علاقه مند هستندفعالیت داشته باشند و فعالیت آنها تنها به شغلهای کلیشه ای و سنتی محدود نشود.

مدیراستانداردهای کارسازمان جهانی کار در ژنو فعالیت درجهت رفع تبعیض های جنسیتی را از مهمترین اهداف فعالیت های کارگری اعلام کرد.

به گزارش ایلنا «کلو پاترا هنری» در نشست اعضای سازمان جهان کار با زنان فعال کارگری و مسئولین اتحادیه زنان کارگر با اشاره به پیوستن ایران به مقاوله نامه شماره ۱۱۱ سازمان جهانی کار، گفت: هدف ازحضور ما در ایران بحث و گفتگو پیرامون اقدامات دولت ایران درراستای یکی از مهمترین مقاوله نامه های این سازمان یعنی عدم تبعیض در اشتغال است.

وی افزود: طبق این مقاوله نامه رفع تبعیضهای آموزشی در قدم اول و پس ازآن دسترسی برابر زنان و مردان دربرابر فرصتهای شغلی باید از مهمترین اهداف دولت باشد بدنه نظارتی ILO علاوه بر برررسی اقدامات دولت به بحث قانونگذاری نیز توجه دارد، چرا که دولتها موظف به اجرای قوانین مصوب پارلمانی هستند و این قوانین نیز نباید منجر به اعمال تبعیض های جنسیتی شود.

خانم هنری حضور زنان در همه حوزه ها را از حقوق آنان دانست و گفت: ما می‌خواهیم زنان د ر تمامی حوزه های که علاقه‌مند هستندفعالیت داشته باشند و فعالیت آنها تنها به شغلهای کلیشه ای و سنتی محدود نشود.

وی ادامه داد: ما به زنانی احتیاج داریم که سقف های شیشه ای را بشکنند و راه را برای دیگر زنان باز کنند چرا که نباید هیچ محدودیتی برای حقوق اساسی بشری اعمال شود.

۱۳۹۳-۰۲-۱۸

منبع: http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=166483Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱