صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  میلیون‌ها زن و کودک،...
اردیبهشت
۱۶
۱۳۹۳
میلیون‌ها زن و کودک، نیازمند کمک‌های انسان‌دوستانه
اردیبهشت ۱۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

  10-30-unpa-motherhood

عکس: ایسنا

   نتایج مطالعات جدید یک سازمان غیردولتی بین‌المللی نشان داد در صورتی که اقداماتی به هدف بهبود خدمات‌رسانی به مادران و کودکان اتخاذ شود نرخ مرگ‌ومیر هر دو به شدت کاهش می‌یابد.

به گزارش (ایسنا)، در گزارش سالانه «مادران جهان» در سال ۲۰۱۴ میلادی که توسط «صندوق نجاتِ کودکان» منتشر شده بر وضعیت میلیون‌ها زن و کودک ساکن در مناطق جنگی و نواحی حادثه‌خیز و در معرض بلایای طبیعی تمرکز شده است.

در این گزارش آمده است که بیش از ۶۰ میلیون زن و کودک در سال ۲۰۱۴ میلادی به کمک‌های انسان‌دوستانه نیازمند هستند. همچنین بنابراین گزارش بیش از نیمی از مرگ و میرهای کودکان و مادران در جهان در مناطق بحران‌زده اتفاق می‌افتد در حالی که اکثریت این مرگ و میرها قابل پیشگیری هستند.

در فهرست ارائه شده در این گزارش که به ارزیابی وضعیت رفاه مادران و کودکان در ۱۷۸ کشور و منطقه پرداخته، ۱۰ کشور نخست شامل کشورهای اروپایی همچون فنلاند، نروژ، سوئد، ایسلند و هلند هستند و کشورهای انتهای این فهرست نیز شامل ساحل عاج، چاد، نیجریه، سیرالئون، جمهوری آفریقای مرکزی،‌ گینه بیسائو، مالی، نیجر، کنگو و سومالی می‌شوند.

در این گزارش آمده تمامی کشورهای قرار گرفته در انتهای این فهرست در ۱۵ سال گذشته درگیر جنگ بوده یا بلایای طبیعی مرگباری را تجربه کرده‌اند. همچنین در این فهرست چین به رتبه ۶۱ رسیده که نسبت به سال قبل هفت رتبه پیشرفت داشته است. در این گزارش تاکید شده کشورهای آسیایی همچون چین، بنگلادش و نپال در زمینه کاهش میزان مرگ و میر مادران و کودکان از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد بیشترین پیشرفت را داشته‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، آمریکا نیز با وجود قرار گرفتن در رتبه ۳۱ این فهرست در میان کشورهایی قرار دارد که از سال ۲۰۰۰ میلادی در موضوع مراقبت از سلامت مادران پایین‌ترین نرخ پیشرفت را داشته است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/SlEiBcLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱