صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ثبت 18 طلاق در هر سا...
اردیبهشت
۱۵
۱۳۹۳
ثبت ۱۸ طلاق در هر ساعت در سال گذشته
اردیبهشت ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

The-emotional-divorce-marriage-romance

عکس:  asemooni

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور ازافزایش ۴٫۳ درصدی آمار طلاق در سال گذشته(۱۳۹۲) خبر داد و گفت: در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج، ۲۰٫۱ طلاق وجود دارد که این آمار نگران کننده است.

 به گزارش قانون، «علی اکبر محزون» روز سه شنبه در نشست خبری افزود: ۱۵۵ هزار و ۳۶۹ واقعه طلاق سال گذشته در کشور رخ داده که از این تعداد ۱۴۴ هزار و ۸۳ مورد در شهرها و ۱۱ هزار و ۲۸۶ مورد در روستاها انجام شده است.

 وی خاطر نشان کرد: در ۵٫۸۹ درصد از ازدواج های ثبت شده نیز مردان همسن یا بزرگتر از زنان بوده اند و ۹٫۱۱ درصد نیز زوجین همسن بوده اند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در سال گذشته در هر ساعت بطور متوسط ۱۸ طلاق به ثبت رسیده، گفت: در حالیکه در سال ۹۱ این رقم ۱۶ واقعه طلاق در هر ساعت بود.

 محزون با بیان اینکه ۳٫۴۹ درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ داده، ادامه داد: ۲٫۱۴ درصد از مواد طلاق نیز مربوط به ۱۰ سال اول زندگی مشترک بوده است.

 خراسان رضوی، ایلام و کردستان پیشتاز در طلاق

وی ادامه داد: معادل هر یکهزار نفر حمعیت دو طلاق داشته ایم و بیشترین نرخ طلاق ها در خراسان رضوی، ایلام و کردستان با ۶٫۲ در هزار نفر جمعیت رخ داده است.

 محزون تصریح کرد، سیستان وبلوچستان با ۶٫۰ در هزار نفر جمعیت، ایلام با ۱٫۱ در هزار جمعیت و یزد با ۱٫۱ در هزار جمعیت دارای کمترین واقعه طلاق بوده اند.

 آمار ازدواج ۷/۱ – درصد کاهش دارد

محزون با بیان اینکه آمار ازدواج در سال ۹۲ نسبت به ۹۱، ۷ . ۱- درصد کاهش داشته، گفت: ۷۷۴ هزار و ۵۱۳ نفر در سال گذشته ازدواج کرده اند که از این تعداد ۶۶۴ هزار و ۱۳۳ نفر در شهرها و ۱۱۰ هزار و ۳۸۰ نفر در روستاها ازدواج کردند.

 وی با بیان اینکه در هر ساعت بطور متوسط ۴۸ واقعه ازدواج به ثبت رسیده، افزود: ازدواج مردان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با ۲۸۶ هزار و ۶۲۴ مورد و زنان در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال با ۲۵۲ هزار و ۵۸۶ مورد رخ داده است.

 محزون تصریح کرد، به ازای هر یکهزار نفر جمعیت ۱٫۱۰ واقعه ازدواج رخ داده و استان های اردبیل با ۶٫۱۳ در هزار، کردستان ۲٫۱۳ در هزار، خراسان و خراسان شمالی ۲٫۱۳ در هزار ثبت ازدواج را داشته اند.

 وی گفت: کمترین آمار ثبت شده ازدواج در استان های تهران با ۵٫۷ در هزار، البرز ۶٫۷ در هزار و کرمان ۸٫۷ در هزار صورت گرفته است.

 ۴۹ سالگی سن تجرد قطعی است

محزون گفت: ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور در سن ازدواج قرار دارند و ۴۹ سالگی سن تجرد قطعی محسوب می شود.

 وی تصریح کرد، تاخیر سن ازدواج و تجرد قطعی بویژه برای زنان هشدار دهنده است و باید برنامه ریزی هایی برای ازدواج جوانان صورت گیرد.

 ۵٫۱۰ درصد از کل ازدواج ها، سن زنان بیشتر از مردان بوده است

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ۵٫۱۰ درصد از کل ازدواج های ثبت شده در سال گذشته سن زنان بیشتر از مردان بوده، گفت: ۶٫۳ درصد از کل ازدواج های ثبت شده نیز زنان یک سال بزرگتر از مردان ۲٫۰ درصد، زنان دو سال بزرگتر از مردان و ۶٫۱ درصد نیز زنان سه سال بزرگتر از مردان بوده اند.

 وی خاطر نشان کرد: در ۵٫۸۹ درصد از ازدواج های ثبت شده نیز مردان همسن یا بزرگتر از زنان بوده اند و ۹٫۱۱ درصد نیز زوجین همسن بوده اند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/RKg8U9Leave a reply

Your email address will not be published.