صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مولاوردی: مشکلات زنا...
اردیبهشت
۳
۱۳۹۳
مولاوردی: مشکلات زنان سرپرست خانوار و بهبود یافته از اعتیاد نیازمند اقدام فوری است
اردیبهشت ۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

11078_527

بررسی وضعیت آماری زنان نشان می دهد، رسیدگی به مسایل دو گروه از زنان «سرپرست خانوار» و «بهبود یافته از اعتیاد» نیازمند اقدام فوری است.

به گزارش ایرنا، «شهیندخت مولاوردی» روز چهارشنبه در بازدید از مجتمع خدمات بهزیستی شهید نواب صفوی افزود: علیرغم اینکه معاونت امور زنان و خانواده به تنهایی قادر به تشکیل کارگروه هایی به منظور رفع مسایل زنان سرپرست خانوار و بهبود یافته از اعتیاد است، اما اصرار بر مشارکت دستگاه هایی نظیر سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) دارد زیرا ماموریت ذاتی آنها رسیدگی به مسایل این حوزه است.

وی به امضای شش تفاهمنامه همکاری با وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، کار، رفاه و تامین اجتماعی در همین رابطه اشاره کرد و گفت: معتقدم بدون جلب مشارکت و تعامل جدی با سازمان های دولتی و غیردولتی و بهره گیری از ظرفیت های موجود کاری پیش نخواهد رفت.

مولاوردی با بیان اینکه مناسبت ها فرصت خوبی برای بازخوانی مسایل و مشکلات برای رفع موانع و اصلاح آنها هستند، ادامه داد: برگزاری نشست ها و جلساتی به منظور حل و فصل مسایل می تواند به مهار آسیب های اجتماعی منجر شود.

معاون رییس جمهوری با اشاره به تشکیل ۲۱ کارگروه تخصصی در معاونت امور زنان و خانواده یادآور شد: با این اقدام از ایده و فکر صاحبنظران و فعالان نهادهای مدنی بهره لازم برده می شود .

وی با اشاره به ماده ۲۲۷ برنامه پنج ساله پنجم توسعه تصریح کرد، طبق قانون، دولت موظف است نسبت به تهیه و تدوین سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی با مشارکت و برنامه ریزی برخی دستگاه ها نظیر قوه قضاییه، وزارت کشور ، سازمان بهزیستی و شهرداری اقدام کند.

به گفته معاون رییس جمهوری، تاکنون اقدامی در این باره صورت نگرفته اما وزارت کشور در حال تنظیم پیش نویس این سند است.

مولاوردی همچنین به قانون جامع حمایت از کودکان بی سرپرست اشاره کرد و افزود: به جز تبصره ماده ۲۶(ازدواج سرپرست خانوار با فرزند خوانده)، برای اجرای آن آمادگی خود را اعلام می کنیم.

وی درباره تبصره ماده ۲۶ این قانون گفت: در این باره استفتایی از دفتر مقام معظم رهبری کردیم و منتظر پاسخ هستیم.

در این مراسم همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی و جمعی از معاونان و مدیران وی به ارائه گزارش درباره بخش های مختلف این سازمان پرداختند و مسایل و مشکلات خود را با معاون رییس جمهوری در میان گذاشتند.

در پایان جلسه، مولاوردی به همراه مسوولان بهزیستی از بخش های مختلف مجتمع نواب صفوی نظیر مددکاری، خدمات سیار اور‍ژانس اجتماعی و روانشناسی بازدید کرد و در جریان چگونگی فرآیند پذیرش مراجعان قرار گرفت.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/Lf2i1lLeave a reply

Your email address will not be published.