صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  طلاق برای کدام زوج ه...
فروردین
۲۲
۱۳۹۳
طلاق برای کدام زوج ها بهتر است؟
فروردین ۲۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

16914718324924217824322121617520113424621789

 طرح: تبیان

متخصص اعصاب و روان وامورخانواده گفت: برخی مواقع طلاق در شرایطی رخ می دهد که برای کودک بسیار آسیب زا است در حالی که اکثر مشکلات منتهی به طلاق قابل حل است.

دکتر احمد جلیلی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: در شرایطی که کودک تمایل دارد والدین به صورت واحد کنارهم و در محیط آرام و گرم باشند طلاق می تواند بسیار آسیب زا باشد. اما در صورتی که زندگی ۲ زوج با جنجال،مسائل و مشکلات عدیده همراه باشد در صورت طلاق؛ کودک در محیط گرم و آرام تری قرار خواهد گرفت.

عضو هیئت مدیره فدراسیون انجمن های روانپزشکی آسیا گفت: برای نمونه در صورتی که پدری معتاد ضمن داشتن اختلالات شخصیتی با مصرف مواد مخدر،الکل و کتک زدن فرزندان و همسر محیط خانه را متشنج کند با این اوصاف طلاق از برخی جهات بهتر است.

وی ادامه داد: خیلی از زوجین پس از طلاق با همسر سابق خود در راستای مسائل مربوط به فرزندان با هم دیدار می کنند که این امر نمونه ای از رشد عقلانی و بلوغ فکری آنان است.

مشاورعالی انجمن علمی روانپزشکان ایران افزود: افراد به دنبال این رشد عقلانی و بلوغ فکری به این نتیجه رسیده اند که نتوانسته اند با هم زندگی کنند. اما بدون دشمنی و لشکر کشی در خصوص تربیت و رشد فرزندان با هم تعامل و دیدار دارند که این موضوع درآینده فرزندان طلاق بسیارحائزاهمیت است.

وی گفت: امیدوارم زوجین به درجات بالایی از تفاهم برسند و بپذیرند در زندگی زناشویی باید گذشت داشته باشند نه این که با کوچک ترین مشکل ساز جدایی راکوک کنند. اغلب مشکلاتی که به طلاق و جدایی منجر می شود به نحوی قابل حل است این در حالی است که خوشبختانه در کشور افراد خبره ای به کار زوج درمانی می پردازند.

جلیلی یادآورشد: برای نمونه در صورتی که یکی از زوجین دچار بیماری روانی باشد در واقع با درمان به موقع وصحیح یکی از علل اختلاف میان آنها بر طرف شده و از جدایی جلوگیری می شود. همچنین امیدوارم تمامی زوج ها به این باور برسند که زندگی دشوار است و هیچ ضرورتی ندارد که تمامی رفتار- گفتار- تفکر و… یک زن و شوهر مانند هم باشد.

وی در این باره توصیه کرد: به طور کلی در زندگی های زناشویی اختلاف نظراتی وجود دارد اما با این حال زوجین برای رنج کمتر کشیدن و در محیطی آرام زندگی کردن باید با سازگاری در صدد حل مشکلات باشند نه خاتمه دادن به زندگی مشترک!.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

منبع: http://khabaronline.ir/detail/348188/society/familyLeave a reply

Your email address will not be published.