صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قانون حمایت از زنان ...
فروردین
۲۲
۱۳۹۳
قانون حمایت از زنان سرپرست خانوار و افزایش مرخصی زایمان اجرایی می شود
فروردین ۲۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

images

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار هم اکنون در اولویت کارهای واحد حقوقی معاونت امور زنان قرار دارد و ما با مفاد این لایحه موافق هستیم و تلاش می‌کنیم آن را برای اجرایی شدن آماده کنیم.

به گزارش خبر آنلاین، شهیندخت ملاوردی گفت: لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار یکی از لوایحی است که در دولت دهم تدوین شد اما به دلیل پایان کار دولت این لایحه به مرحله اجرایی شدن نرسید.

او ادامه داد: هم اکنون لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار در واحد حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال بررسی است تا موانع اجرایی آن رفع شود.

ملاوردی گفت: ما نیز با مفاد این لایحه موافق هستیم و تلاش می‌کنیم تا هر چه سریعتر بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به افزایش مرخصی زایمان مادران گفت: تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان مادران در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی دولت مورد بررسی قرار گرفته است و تصمیم گرفته شده تا اعتبارات لازم برای اجرایی شدن این قانون از محل اعتبارات افزایش جمعیت که در ردیف بودجه وزارت بهداشت قرار دارد تأمین شود.

ملاوردی گفت: خوشبختانه اجرای افزایش مرخصی زایمان مادران به دلیل قانونی بودن آن نیازمند لایحه دیگری نیست و تنها معاونت مربوطه باید برای تأمین اعتبارات آن اقدام کند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۳

منبع: http://khabaronline.ir/detail/348649/society/familyLeave a reply

Your email address will not be published.