لایحه بیمه زنان خانه‌دار تا سه ماه آینده آماده می‌شود


  157827

عکس: ایلنا 

ردیف مالی لایحه بیمه زنان خانه‌دار قرار است که با کمک معاونت راهبردی ریاست جمهوری حل و هر چه زود‌تر به قانون تبدیل شود.

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس در ارتباط با جلسه دیروز معاونت امور زنان و این فراکسیون گفت: لایحه بیمه زنان خانه دار تا سه ماه آینده آماده خواهد شد.

 به گزارش ایلنا، “شهلا میر گلوی بیات” نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس در مورد جلسه دیروز این فراکسیون با معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به خبرنگار ایلنا گفت: درجلسه روز گذشته ما گزارش عملکردی از این معاونت در ارتباط با بیمه زنان خانه دار گرفتیم. بنا به گفته خانم مولاوردی پیش نویس این لایحه آماده است و قرار شده که با سازمان تامین اجتماعی و ستاد ملی زن وخانواده نیز کار‌شناسی شود.

وی افزود:. ردیف مالی آن نیز قرار است که با کمک معاونت راهبردی ریاست جمهوری حل شود و هر چه زود‌تر به قانون تبدیل شود و براساس آنچه که در جلسه دیروز مطرح شد این لایحه تا سه ماه آینده آماده خواهد شد.

نماینده مردم ساوه و زرند ادامه داد: علاوه بر بحث بیمه زنان خانه دار در مورد ماده ۲۳۰ و ۲۲۷ قانون پنجم توسعه نیز که تاکنون دولت موفق به اجرای آن نشده و سند امنیت اجتماعی زنان وکودکان صحبت شد. این مسائل در دوره قبل تاحدودی صورت گرفته بود اما به دلیل آنکه نهادهایی مانند نیروی انتظامی و وزارت کشور در تدوین این سند دخیل هستند تا کنون این مسئله حل نشده است.

وی در پایان افزود: بحث حجاب و عفاف نیز از دیگر مباحث مطرح شده بود، به دلیل آنکه چندین دستگاه در مساله حجاب و عفاف دخیل هستند هیچ کدام مسئولیت آن را نمی‌پذیرند. از این رو قرار شده است که این دستگاه‌ها جلسه‌ای را به همین منظور تشکیل دهند.

19 فروردین 1393

منبع : http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=157827