صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  در احتساب درآمد خان...
فروردین
۱۹
۱۳۹۳
در احتساب درآمد خانوار، زن تحت تکفل مرد دانسته شده است
فروردین ۱۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

11362_457

عکس: مهرخانه

نگاهی که وجود دارد این است که زن تحت تکفل مرد است؛ هرچند که خودش نان‌آور باشد و در درآمد خانوار نقش داشته باشد و به دلیل این تحت تکفل بودن، این تصمیم گرفته شده است.

 از چندی پیش زمزمه حذف یارانه برخی از خانوارها از سوی دولت مطرح شد و دولت تدبیر و امید سازوکارهای حذف افراد از رایانه را اعلام کرد که بر این اساس پرداخت یارانه بر اساس مجموع درآمد خانوار خواهد بود و بر این اساس مجموع درآمد اعضای خانوار، مجموع درآمد شغل اول و دوم، سود دریافتی سپرده‌های بانکی و درآمد از محل خانه‌ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد ماهیانه افراد در اعلام درآمد، محاسبه خواهد شد.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار مهرخانه، درخصوص احتساب درآمد زن در مجموع درآمد خانوار، گفت: این تصمیمی ‌است که در جلسات دولت و سازمان هدفمندی یارانه‌ها گرفته شده تا دولت برای حذف یارانه‌ها به یک مبنایی برسد و بر اساس این مبنا، مجموع درآمد افراد تحت تکفل، در نظر گرفته شده است.

شهیندخت مولاوردی وی ادامه داد: نگاهی که وجود دارد این است که زن تحت تکفل مرد است؛ هرچند که خودش نان‌آور باشد و در درآمد خانوار نقش داشته باشد و به دلیل این تحت تکفل بودن، این تصمیم گرفته شده است و این را یک اصل می‌دانند و بر این اساس به این شکل مطرح شده است.

ازطرفی فاطمه رهبر، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی‌، در واکنش به این اقدام دولت در گفتگو با مهرخانه اظهار کرد: این موضوع باید از نظر فقها و علما مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد و با توجه به اطلاعاتی که ما داریم اموال و درآمدی که زن کسب می‌کند، متعلق به خودش است و نباید در موضوع حذف یارانه این مسئله را لحاظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است در این زمینه تبادل نظری با روحانیون مجلس از سوی فراکسیون زنان صورت بگیرد تا نظر فقهی و شرعی این موضوع مشخص شود و پس از آن بتوان اقدامات بازدارنده‌ای در این خصوص انجام داد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

منبع: http://goo.gl/r3XUqdLeave a reply

Your email address will not be published.