صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیائید در سال جدید م...
اسفند
۲۸
۱۳۹۲
بیائید در سال جدید مهربانی را هدیه دهیم
اسفند ۲۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

    Des 1 (1)

      در آستانه سال نو قرار داریم. سالی دیگر و بهاری دیگر. صدای پای نوروز که می آید حال و هوای شهر ، کوچه و خانه هایمان دگرگون می شود. شادی ته دلمان می نشیند. کودکانمان حساب و کتاب عیدی هایشان را می کنند و با آن همه آرزوهایشان را می خرند. سبزه ها قد کشیده اند و تخم مرغ ها نقاشی شده اند و سمنوها رنگ انداخته اند. نرم نرمک  نوروز سرک می کشد توی خانه هایمان.  سرنا نوازان  انتظار می کشند ساعت تحویل سال را تا بدمند  سازهایشان را به میمنت سالی  نو.  و نوید سالی  خوش که آرامش بیاید به خانه هایمان .

سال جدید آغاز می شود و خانه امن، برای همه آنها که نوروز را پاس می دارند آرزوی خانه های مملو از آرامش ، عشق و صفا دارد. سالی که در آستانه آن تصمیم بگیریم با خودمان و کودکانمان مهربان تر باشیم. با اعضای خانواده خود و دوستان و همه آنها که هوای تازه را نفس می کشند مهربان تر باشیم. خانه امن آرزو می کند که سالی داشته باشید عاری از هر نوع خشونت. بدون نگاهی یا حرفی که عزیزانمان را برنجاند و یا غمگین کند. لبخند زیباترین هدیه ای است که می توانیم در این سال به یکدیگر هدیه کنیم. آرزو می کنیم آنها که بالا نشسته اند و تصمیماتشان می تواند سرنوشت ساز باشد قلب هایشان را خانه تکانی کنند و به من، به تو و به همه ایرانیان نوید قوانینی را دهند که در سایه آن خانه و خانواده های امن و بی خشونت داشته باشیم .

سال نو می شود و ما می توانیم خود را بازخوانی کنیم. یک دور دوره کنیم خودمان را وپنجره ها را برای بهتر شدن به روی خانواده هایمان باز کنیم. آنها را به مهمانی قلبی که لبریز از عشق به آنهاست دعوت کنیم. به آنها بگوییم دوستشان داریم و آنها هوای تنفس و زندگی ما هستند. به مادران و پدرانمان که نگاهشان ضربان قلب ماست. بازخوانی آنچه بودیم و آنچه رفتار کردیم و آنچه می توانیم باشیم. شال و کلاه کنیم و اول به عید دیدنی خودمان برویم و به خودمان عیدی بدهیم. با خودمان لج بازی نکنیم و روی چمن ها بی غرور بدویم. آنوقت سال که نو می شود به همسر، شریک زندگی، فرزندانمان بگوییم می خواهیم مهربانتر باشیم. از هر آنچه آنها را دل آزرده کرده عذر می خواهیم و می خواهیم تمرین کنیم بهتر بودن را.

خانه امن در آستانه سال نو آرزو می کند که همه قدر یکدیگر را بدانیم. قدر با هم بودن و یکدیگر را داشتن . قدر مادری و فرزندی، قدر همسری و قدر انسان بودن را.

ما آرزو می کنیم که در سال نو یکدیگر را فراموش نکنیم. تکیه گاه هم باشیم و همراهی کنیم تا خانه های بسازیم سبز که پیچک ها از آن تا آسمان بالا رفته اند.Leave a reply

Your email address will not be published.