صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مولاوردی در سفر به ن...
اسفند
۱۹
۱۳۹۲
مولاوردی در سفر به نیویورک: هدف ریشه کن کردن فقر، ارتقای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان است
اسفند ۱۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

13-10-14-1014121

عکس: خبرآنلاین

  به مناسبت روز جهانی زن معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به نیویورک سفر کرد تا در مراسم افتتاحیه اجلاس در مورد چالش‌ها و دستاوردهای اهداف توسعه هزاره برای زنان ودختران سخنرانی کند.

به گزارش خبرآنلاین، شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشته است که روز شنبه۱۷اسفندماه به همراه هیئتی برای شرکت در پنجاه و هشتمین اجلاس سالیانه کمیسیون مقام زن- که از ۱۰ تا ۲۱ مارس برگزار می‌شود- وارد نیویورک شدیم و این نشست به بررسی چالش‌ها و دستاوردهای اهداف توسعه هزاره برای زنان و دختران و ارائه الگویی برای توسعه بعد از ۲۰۱۵ و اهداف توسعه پایدار اختصاص دارد.

او برنامه های این مراسم را شرکت در مهمانی مشترک مدیر اجرایی نهاد زنان، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای حقوق بشر و دبیر کل امور برابری جنسیتی یونان و دیدار با حداقل ۱۰ هیئت شرکت کننده در اجلاس از کشورهای مختلف از جمله برنامه‌های این چند روز است. پیش از این اجلاس، نشست‌های منطقه‌ای سازمان ملل برای بررسی موضوع و ارائه نظرات و راهکارهای منطقه‌ای جهت لحاظ در جمع‌بندی و گزارش نهایی عنوان کرده است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در این صفحه نوشته است که در اهداف توسعه هزاره – که به سند MDGs معروف است- دولت‌ها مسوولیت جمعی خود را در رابطه با تضمین حفظ و احترام به کرامت انسانی، برابری و عدالت در سطح جهانی به رسمیت شناخته‌اند. ارتقای توسعه و ریشه کن کردن فقر، تحقق و ارتقای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان از جمله عوامل مؤثر برای تحقق حقوق بشر در عرصه جهانی دانسته شده است.

مولاوردی ادامه داد: اجلاس سالیانه کمیسیون مقام زن که زنان جهان را از اقصی نقاط عالم گرد هم می‌آورد ، فرصت مغتنمی است برای شنیدن صداهای مختلف زنان از سراسر جهان و بهره‌مندی از خرد جمعی و اجماع بر ارائه راه‌حل‌های جهانی به منظور برون رفت از وضعیت موجود و محمل مناسبی است برای تبادل تجارب مفید و ارزنده کشورها در بهبود وضعیت زنان و دختران که امیدواریم حضور هیئت ایرانی در این اجلاس اهداف و نتایج مورد نظر را به همراه داشته باشد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۲

منبع: http://khabaronline.ir/detail/343445/society/familyLeave a reply

Your email address will not be published.