صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سند امنیت زنان و کود...
اسفند
۳
۱۳۹۲
سند امنیت زنان و کودکان سال آینده تدوین و اجرایی خواهد شد
اسفند ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 10919_765

عکس: مهرخانه

پیش‌نویس اولیه این سند در وزارت کشور تدوین شد، ولی به دلیل عدم اختصاص بودجه، در زمان خودش اجرایی نشد و در حد یک سند باقی ماند.

فهمیه فرهمندپور مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت: بر اساس ماده ۲۲۷ برنامه پنجم توسعه، دولت موظف است با همکاری تعدادی از دستگاه‌ها سند امنیت زنان و کودکان را تدوین کند که بر اساس آیین‌نامه اجرایی آن، وزارت کشور مأمور تدوین این سند با همکاری سایر دستگاه‌ها شد.

 فهیمه فرهمندپور در گفتگو با خبرنگار مهرخانه، درخصوص آخرین وضعیت سند ملی امنیت زنان و کودکان، با بیان این مطلب افزود: پیش‌نویس اولیه این سند در وزارت کشور تدوین شد، ولی به دلیل عدم اختصاص بودجه، در زمان خودش اجرایی نشد و در حد یک سند باقی ماند.

 وی در خصوص ارزیابی خود از این سند گفت: اشکالات زیادی بر این سند وارد است که البته متوجه مجموعه تنظیم‌کننده آن نیست؛ چراکه آنها ظرفیت تهیه این سند را در اختیار نداشتند.

 فرهمندپور ادامه داد: من پس از قبول این مسئولیت با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص این سند وارد مذاکره شدم و عرض کردم که این سند نیازمند بازنگری و برنامه‌ریزی است؛ لذا پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال ۹۳ بر اساس مکانیسم‌های تنظیم یک سند، آن را تدوین کنیم و مذاکرات اولیه برای تأمین بودجه انجام می‌شود و اگر رایزنی‌ها به انجام برسد در سال ۹۳ این سند تدوین و اجرایی خواهد شد.

۳ اسفند ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/eXdSKPLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱