صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دو شغله بودن والدین ...
بهمن
۲۵
۱۳۹۲
دو شغله بودن والدین وقتی برای تربیت فرزندان نمی‌گذارند
بهمن ۲۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

sama mirzaee (4 of 30)-1

عکس: ایسنا

 راضیه محمدزاده کارشناس مسائل جوانان و خانواده یکی از آسیب های اجتماعی را مسائل هویتی جوانان دانست و گفت: متاسفانه آسیب های موجود در حوزه هویت دینی و ملی در میان جوانان شایع شده است. برای جلوگیری و کنترل این آسیب بسیار مهم باید بر نقش خانواده و تربیت جوانان تاکید کنیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: والدین باید برای فرزندان و تربیت صحیح آنان وقت کافی بگذارند و به آنان توجه کنند. دو شغله بودن والدین و اینکه نمی توانند برای تربیت فرزندان خود وقت بگذارند و آگاهی لازم را نسبت به مسائل تربیتی کسب کنند و از سوی دیگر عدم مقبولیت پدر، مادر و معلمین از سوی فرزندان متاسفانه از آسیب‌های مخرب موجود در جامعه است.

وی با اشاره به ازدواج جوانان اظهار کرد: ازدواج از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی جوانان است و نقش خانواده در ازدواج آسان و بهنگام بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس مسائل زنان و خانواده افزود: با توجه به اینکه افزایش آمار ازدواج موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود، مسئولان باید بسترهای لازم را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنند البته نقش خانواده در آسان‌گیری و بهنگام بودن ازدواج بسیار پررنگ و کلیدی است.

محمدزاده در پایان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در میان جوانان اظهارکرد: مسائل اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و هر چیزی که اجتماع را تهدید می کند به عنوان آسیب اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. به طور مثال رعایت نکردن اخلاق و ارزش‌ها در میان خانواده به‌تنهایی می‌تواند بستری برای ایجاد آسیب‌های اجتماعی باشد و آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، نقش یک خانواده سالم است که مسائل اخلاقی را در محیط خانه و اجتماع رعایت کند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/mIu2UVLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱