صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  معاون رییس جمهور هم ...
بهمن
۲۲
۱۳۹۲
معاون رییس جمهور هم برای دریافت گذرنامه به اجازه همسر نیاز دارد
بهمن ۲۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

9531_812

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اصلاح قانون گذرنامه در خصوص لزوم اجازه همسر برای خروج از کشور زنان هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است.

به گزارش خبر آنلاین، شهیندخت مولاوردی در صفحه فیس بوک خود در پاسخ به سوال کاربری مبنی بر اجازه همسر برای دریافت گذرنامه افزود: اکنون اخذ اجازه همسر برای خروج از کشور طبق ماده ۱۸ قانون گذرنامه در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: زمانی که سر دفتر بودم، اولین مراجعه کننده به دفترخانه فردی بود که متقاضی گواهی امضا همسرش برای خروج از کشور بود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: نکته جالب این است که خود من هم که نامه وی را تنظیم و ثبت کردم، برای خروج از کشور باید به سردفتر دیگری برای تایید گواهی امضا همسرم مراجعه کنم.

به گفته وی، راهکاری که اکنون وجود دارد، وکالت بلاعزل برای خروج از کشور به زنان است که الان هم در تمام دفترخانه ها انجام می شود.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: ریشه تصویب این قانون بحث نان آور بودن مرد، قوامیت وی و جایگاهی است که او در سال های متمادی به عنوان سرپرست خانواده دارد. این از موضوعاتی است که سال ها در باره آن بحث است و هنوز به جایی نرسیده، هرچند در سال گذشته که بحث اصلاح قانون گذرنامه بعد از ۴۲ سال در کمیسیون امنیت ملی مطرح بود، شاهد ارائه لایحه ای از سوی دولت بودیم که بحث خروج دختران زیر ۴۰ سال و اجازه از پدر در آن مد نظر قرار گرفته بود.

به گفته مولاوردی، ماده ۱۸ در آن لایحه دست نخوره باقی مانده و در صحن علنی مجلس نیز هنوز اصلاح قانون گذرنامه مطرح نشده است.

وی یادآور شد: این مساله در کمیسیون امنیت ملی و یکی از کمیته های داخلی آن در دست بررسی است هر چند به دلیل بحث های فراوان روی مباحث لزوم اخذ اجازه برای دختران زیر ۴۰ انتقاداتی جدی صورت گرفت و منجر به حذف آن شد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۲

منبع: http://khabaronline.ir/detail/337691/society/familyLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱