صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بحران اقتصادی باعث ا...
بهمن
۱۸
۱۳۹۲
بحران اقتصادی باعث افزایش طلاق در انگلیس شده است
بهمن ۱۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81031470-5479730

عکس: ایرنا

  یک نهاد رسمی انگلیس روز پنجشنبه با انتشار گزارشی از افزایش طلاق در این کشور خبر داد. کارشناسان می گویند بحران اقتصادی اخیر از جمله عوامل جدایی زوج ها بوده است.

به گزارش ایرنا، اداره آمارهای ملی انگلیس اعلام کرد: در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۱۱۸ هزار فقره طلاق در انگلیس و ولز به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن نیم درصد افزایش یافته است.

همچنین در سال ۲۰۱۰ میلادی تعداد طلاق های ثبت شده در انگلیس و ولز حدود پنج درصد افزایش داشته است. گزارش اخیر اداره آمارهای ملی انگلیس میزان طلاق در اسکاتلند و ایرلندشمالی را در بر نمی گیرد.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۲ میلادی در هر ساعت تقریبا ۱۳ طلاق به ثبت رسید که نیمی از آنها مربوط به جدایی زوج های جوان (با کمتر از ۱۰ سال سابقه ازدواج) بوده است.

اداره آمارهای ملی انگلیس تایید کرده است که روند افزایش نرخ طلاق طی سال های اخیر با نظریه ای که مشکلات ناشی از رکود اقتصادی را یکی از دلایل جدایی زوج ها می داند، همخوانی دارد.

ˈمریلین استاوˈ یک وکیل فعال در دعاوی خانوادگی به ˈبی بی سیˈ گفته است که وضعیت اقتصادی نقش کلیدی در افزایش نرخ طلاق دارد.

وی افزوده است: زوج ها معمولا در شرایط دشوار اقتصادی به رغم تلاش فزاینده نمی توانند مشکلات خود را حل و فصل کنند و به همین دلیل چاره را در جدایی می بینند.

ˈروت ساوترلندˈ یک کارشناس دیگر معتقد است که در شرایط دشوار اقتصادی انتظار می رود حدود دو سوم ازدواج ها به طلاق منجر شود.

اقتصاد انگلیس پس از حدود چهار سال رکود، بتازگی رشد بطئی خود را آغاز کرده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/W3hFhsLeave a reply

Your email address will not be published.