صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  در بریتانیا ختنه زن...
بهمن
۱۸
۱۳۹۲
در بریتانیا ختنه زنان ازمصادیق کودک آزاری و خشونت علیه زنان شناخته شد
بهمن ۱۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
image_pdfimage_print

 20100629-990x688

عکس: jahanezan

خانه امن: هفته گذشته دولت بریتانیا در پی گزارش مشترکی که کالج رویال، اتحادیه شرکت های تجاری و Equality Now  درباره ختنه زنان به مجلس عوام ارائه دادند، در مقابل این عمل موضع گرفت و به بیمارستان ها دستور داد تا به محض دریافت هر اطلاعاتی از این دختران آنها را به مقامات تحویل دهند.

به گزارش بی بی سی هم اکنون آلت تناسلی ۶۰ هزار دختر در بریتانیا قطع شده است.

در گزارش ارائه شده به سنا آمده است: بایستی کودکان و دختران جوانی که ممکن است قربانی ختنه باشند را قربانیان یک عمل مجرمانه دانست و برای حمایت از آنها از نیروی قهریه استفاده کرد و ختنه دختران به عنوان یکی از مصادیق کودک آزاری و خشونت علیه زنان شناسایی و معرفی شوند.

به گزارش مهرخانه مبارزه با ختنه دختران در انگلستان برای تشخیص ، ثبت و گزارش و پیگیری این موارد حفظ می شود و چنانچه متصدیان این گونه موارد را اطلاع ندهند قانونا” مسئول شناخته خواهند شد چرا که هم اکنون ۲۴ هزار دختر زیر ۱۵ سال در معرض خطر ختنه قرار دارند در حالی که ختنه دختران در سال ۱۹۸۵ در انگلستان غیر قانونی اعلام شده و مجازات سنگینی برای متخلفین در نظر گرفته شده بود.

هم اکنون کامفورت مومره “کلینیکی در لندن” برای کمک به چنین دخترانی تاسیس کرده است وی به خبرنگار بی بی سی می گوید: کسانی که دختران خود را ختنه می کنند آن را عمل دینی می دانند در حالی که چنین موضوعی درست نیست.

هم اکنون در انگلستان مرکز مبارزه با کودک آزاری خطوط تلفنی ایجاد کرده تا به کمک دختر بچه های در معرض خطر مثله سازی بشتابد.

مخالفان مثله سازی در بریتانیا از اقدام اخیر دولت بریتانیا استقبال کرده اند و معتقدند دولت باید هر چه سریعتر اقدامات جدی تری به عمل آورد.Leave a reply

Your email address will not be published.