صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  احداث «جزیره امن کود...
بهمن
۱۵
۱۳۹۲
احداث «جزیره امن کودک» در چین
بهمن ۱۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 Newborn-born-after-China-earthquake

عکس: ایسنا

دولت چین به منظور حفاظت از کودکانی که به دلیل تولد ناخواسته سرراه گذاشته می‌شوند مراکزی تحت عنوان «جزیره امن کودک» یا «آشیانه کودک» احداث و راه‌اندازی کرده است.

 به گزارش ایسنا، از زمان احداث مراکز «جزیره امن کودک» یا «آشیانه کودک» که با هدف نگهداری از کودکان ناخواسته راه‌اندازی شده‌، ده‌ها کودک به صورت مخفیانه در این مراکز پناه داده شده‌اند.

 «ژانگ مین»، رئیس مرکز دولتی نگهداری از کودکان بی‌سرپرست که در شهر «تیانجین» قرار دارد می‌گوید: برای حفاظت از کودکان در برابر آسیب بیشتر، ساخت این مراکز ایمن ضروری است.

 رسانه‌های چین به طور مکرر داستان‌های تکان‌دهنده‌ای را از کودکان سرراهی پخش می‌کنند. این کودکان اغلب حاصل حاملگی‌های ناخواسته و یا نوزادان دختری هستند که به دلیل ارزش‌ بیشتر فرزند پسر در خانواده‌های چینی سر راه گذاشته می‌شوند.

 اگرچه از سال ۲۰۰۵ میلادی شمار کودکان سرراهی در مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست کاهش یافته اما مقامات دولتی چین برآورد می‌کنند که سالانه حدود ۱۰ هزار کودک ناخواسته در این کشور متولد می‌شوند.

 در گذشته کودکان سرراهی در چین را اغلب دختران تشکیل می‌دادند زیرا در فرهنگ چین برای فرزند پسر، ارزش بیشتری قائل هستند. از سوی دیگر با گذشت سه دهه از اجرای قانون تک فرزندی در چین، بسیاری از زوجین دوست دارند در صورت‌بچه دار شدن، صاحب فرزند پسر شوند.

 به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اگرچه هنوز هم این طرز فکر در چین وجود دارد اما به دنبال رشد اقتصادی این کشور و تبدیل شدن به دومین قطب اقتصادی جهان،‌ اکنون این پدیده شیوع کمتری دارد و در نتیجه کودکان سرراهی را هر دو جنس دختر و پسر تشکیل می‌دهند که اغلب آنها به دلیل بیماری یا معلولیت سر راه گذاشته شده‌اند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/x9S6K2Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱