صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ارجاع 350 مورد پروند...
بهمن
۴
۱۳۹۲
ارجاع ۳۵۰ مورد پرونده کودک آزاری به پزشکی قانونی گیلان
بهمن ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

4510421720224422176235139501186124117727

 عکس: تبیان

  در ۹ ماهه امسال ۳۵۰ مورد پرونده کودک آزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده که نسبت به سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا، دکتر”آیت فیروزآبادی” مدیر کل پزشکی قانونی گیلان، امروز سوم بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران در خصوص آمار و عملکرد ۹ ماهه این اداره کل، اظهار کرد: مجموعا ۶۸ هزار و پنج مورد معاینات بالینی در این مدت صورت گرفته است که از این تعداد ۶۲ هزار و ۱۵۳ مورد معاینات عمومی، ۱۸۷۴ مورد ثبت جدید معاینات روانپزشکی و ۴۰۰۰ مورد معاینات اختصاصی مردان و زنان بوده است.

وی ادامه داد: در راستای رسیدگی به پرونده‌های متوفیان و تشریح ۱۶۹۵ مورد پرونده به این اداره کل ارجاع داده شد که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۱٫۳ درصدی پرونده بوده‌ایم و همچنین در بخش آزمایشگاه ۱۳ هزار و ۶۲ مورد پرونده و ۲۲۱ مورد پرونده کمیسیون پزشکی و ۹۷ مورد روانپزشکی تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۷۱ مورد پرونده قصور پزشکی را داشته‌ایم که در ۴۵ درصد موارد قصور تأیید شده است و بیشترین مورد نیز به ترتیب اولویت مربوط به پزشک زنان و زایمان و پزشک عمومی بوده است.

فیروزآبادی گفت: در مدت ۹ ماهه سال جاری ۱۷ هزار و ۷۸ مورد معاینات ناشی از نزاع را داشته ایم که بیشترین مراجعات سرپایی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی افزود: ۲۰۴۲ مورد پرونده همسرآزاری که بیشترین مراجعات مربوط به بانوان بوده است نیز در ۹ ماهه شاهد بوده‌ایم که نسبت به سال گذشته دو درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: درخصوص حوادث کاری نیز ۴۸۴ مورد پرونده داشته‌ایم که بیشترین مراجعات مربوط به آقایان بوده است.

فیروزآبادی متذکر شد: در ۹ ماهه امسال ۳۵۰ مورد پرونده کودک آزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده است که نسبت به سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته و این رشد می‌تواند به دلیل آگاهی بیشتر افراد جامعه نسبت به اطلاع قانون از این مسأله باشد.

وی همچنین در زمینه سقط درمانی، گفت: در این زمینه ۱۷۰ مورد پرونده تشکیل شده است که برای ۹۱ مورد مجوز سقط صادر شده است و نسبت به سال گذشته در زمینه تشکیل پرونده شاهد ۳۴ درصد افزایش بوده‌ایم.

او خاطرنشان کرد: همچنین ۱۲۲۶ مورد پرونده در زمینه متوفیان در ۹ ماهه امسال در این اداره کل تشکیل شده است که بالغ بر ۵۸۷ مورد خارج از وقت اداری بوده است.

۳ بهمن ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/lBr2FBLeave a reply

Your email address will not be published.