صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برگزاری هفتمین کنفر...
بهمن
۳
۱۳۹۲
برگزاری هفتمین کنفرانس آسیا – اقیانوسیه با موضوع سلامت؛ حقوق باروری و جنسی در فیلیپین
بهمن ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
image_pdfimage_print

International Conference - Struggle for Equality: Sexual orienta

عکس:  Heinrich Boell Foundation Southern Africa

ویدا بالیخانی – روزنامه نگار

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد همزمان با بیستمین سالگرد کنفرانس بین المللی توسعه و جمعیت در قاهره مصرو یک سال مانده به ارزیابی اهداف توسعه هزاره، هفتمین کنفرانس آسیا و اقیانوسیه را با موضوع سلامت، حقوق باروری و جنسی از ۲۱ تا ۲۴ ژانویه در فیلیپین برگزار می کند.

موضوع اصلی این کنفرانس «بررسی دستاوردها، رویه‌های مطلوب و چالش‌ها: به سوی دستیابی حقوق و سلامت جنسی و باروری برای همه»، است

سازمان‌های جامعه مدنی با همکاری دولت‌ها و دیگر فعالان حوزه توسعه، در فیلیپین گرد هم می‌آیند.

این کنفرانس با توجه به اهداف ملی کشورهای آسیایی در زمینه حقوق جنسی و باروری و نیز مسئله جمعیت از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است؛ به ویژه که گروه‌های که بر آن متمرکز است، جوانان و نوجوانان هستند و این می‌تواند ارتباط مستقیم با به رسمیت شناختن روابط جنسی خارج از ازدواج داشته باشد.

این کنفرانس فرصتی است برای آنکه عملکرد منطقه‌ای و روش های ناظر بر گروه‌های مختلف (جوانان و نوجوانان، زنان سنین باروری، مردان و کهنسالان) و نقش و مسئولیت نهادهای مختلف و چالش‌های پیش رو در زمینه برنامه حقوق و سلامت جنسی و باروری را مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که در این گردهمایی، دست آوردها و استراتژی های جدیدی در رابطه با مسائل و چالش‌های مطرح در رابطه با سلامت و حقوق جنسی و باروری فراتر از ۲۰۱۵ ارائه شود.

منبع: http://www.7apcrshrmanila.orgLeave a reply

Your email address will not be published.