صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تاسیس دفتر رسیدگی به...
دی
۲۷
۱۳۹۲
تاسیس دفتر رسیدگی به شکایت کودکان در سازمان ملل
دی ۲۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

80995664-5424935

عکس: ایرنا

  کمیته حمایت از حقوق کودکان در سازمان ملل اعلام کرد تا ماه آوریل سال جاری دفتر ویژه ای برای رسیدگی به شکایات کودکانی که از مراجع قانونی در کشور خود ناامید شده اند، دایر خواهد کرد.

 به گزارش ایرنا، ˈکریستن سندبرگˈ سرپرست کمیته حقوق کودکان سازمان ملل در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت سازمان ملل می خواهد فرصتی در اختیار کودکان مورد ستم در سراسر جهان قرار دهد تا حقوق اجتماعی و انسانی خود را مطالبه کنند و تحت حمایت قوانین بین المللی قرار گیرند.

وی اظهار کرد فعالیت های دفترمذکور در چهار چوب پروتکل های تعیین شده نه تنها نارسایی های موجود در سیستم قضایی کشور ها را در قیاس با موازین بین الملی آشکار می سازد بلکه می تواند بعنوان ابزاری برای احقاق حقوق انسانی کودکان جهان بکار رود. طرح مذکور تاکنون از سوی نمایندگان ۱۰ کشور جهان برسمیت شناخته شده و انتظار می رود تا زمان آغاز به کار این دفتر کشورهای زیادی از آن حمایت کنند.

سندبرگ یاد آور شد که کمیته حقوق کودکان سازمان ملل تدابیر دقیقی را نظر گرفته تا اطمینان حاصل کند که کودکان شاکی تحت فشار و یا در اثر سو استفاده دیگران به این دفاتر مراجعه نکرده باشند.

وی در نهایت ضمن تاکید بر این که مسئولیت حمایت از حقوق کودکان هر کشور در مرحله نخست برعهده مسئولین آن کشور می باشد از مقام های جهان خواست با تقویت نظام قضایی از تضییع حقوق کودکان جلوگیری کنند.

۲۵ دی ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/4oChnALeave a reply

Your email address will not be published.