صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بالا رفتن سن ازدواج ...
دی
۲۵
۱۳۹۲
بالا رفتن سن ازدواج دختران در گرو حل مسائل عمومی کشور است
دی ۲۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

137324

عکس: ایلنا

افزایش آمار دختران تحصیل کرده و دارای مطالبات، تجرد قطعی و بالا رفتن سن ازدواج دختران، مسائل مطرح جهت پیگیری در حوزه خاص زنان است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جلسه کارگروه زنان و خانواده استان خوزستان افزایش آمار دختران تحصیل‌کرده و دارای مطالبات، تجرد قطعی و بالا رفتن سن ازدواج دختران را به عنوان مسائل مطرح جهت پیگیری در حوزه خاص زنان معرفی کرد و گفت: حل بسیاری از موارد پیش رو در گرو حل مسائل در فضای عمومی کشور است.

به گزارش ایلنا: در جلسه کارگروه زنان و خانواده استان خوزستان به ریاست شهیندخت مولاوردی، که با حضور مدیران کل و مشاورین امور بانوان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه زنان و خانواده برگزار شد، معاون رئیس جمهور پس از شنیدن موارد مطرح شده از سوی مدیران حاضر، در سخنانی ضمن تبریک مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت از حضور در خوزستان و انتخاب این استان به عنوان اولین مقصد سفر کاروان تدبیر و امید ابراز خرسندی کرد.

مولاوردی با اعلام اینکه در حال دریافت و رصد وضعیت حوزه زنان و اقدامات صورت گرفته و لازم الاجرا در کل کشور هستیم عنوان کرد: با توجه به ساختار جدید مطرح شده در حوزه زنان از سوی معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری، فرصت مناسبی برای بازنگری این ساختار در کشور بوجود آمده است.

وی افزود: متاسفانه برداشت اولیه نادرستی از این ساختار مبنی بر حذف پست مشاور بانوان مطرح شد که به هیچ وجه صحت نداشته و با توجه به اینکه دولت سیاست چابک سازی، منطقی سازی و کوچک سازی را در پیش گرفته است این مسئله در حال پیگیری و بررسی دقیق کار‌شناسی است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: نظر به تجربیات موجود و بررسی‌های جدید و با همکاری شورای فرهنگی اجتماعی زنان، در حال تدوین و تعریف یک ساختار مناسب در حوزه زنان کشور هستیم و بناست این ساختار متناسب با ماموریت ویژه هر دستگاه تنظیم شود و نیازی به همشکل سازی این ساختار وجود ندارد.

وی افزود: ساختار حوزه زنان، وظیفه نظارت راهبردی بر جریان حوزه زنان و خانواده در کشور و در دستگاه های اجرایی و استان‌ها را عهده دار است و ما تا اطلاع ثانوی نیاز به تشکیلات مستقل در این حوزه داریم.

مولاوردی، افزایش آمار دختران تحصیل کرده و دارای مطالبات، تجرد قطعی و بالا رفتن سن ازدواج دختران را به عنوان مسائل مطرح جهت پیگیری در حوزه خاص زنان معرفی و خاطرنشان کرد: حل بسیاری از موارد پیش رو در گرو حل مسائل در فضای عمومی کشور است.

معاون رئیس جمهور گفت: با توجه به برنامه‌های ارائه شده از سوی ریاست محترم جمهور، در حال تدوین شاخص‌های مربوط به حوزه زنان و خانواده و ارتقاء این شاخص‌ها هستیم و در این مسیر جویای نظرات و پیشنهادات بازوهای اجرایی خود در این حوزه در سراسر کشور می‌باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه با تکیه بر مراجع دینی، حقوقی، سیاسی و مردمی و با مشی اعتدال به سمت و سوی تعادل و توازن جنسیتی پیش می‌رویم ابراز امیدواری کرد بزودی مردم استان از برکات این سفر و اقدامات صورت گرفته بهرمند شوند.

۲۵ دی ۱۳۹۲

منبع: http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=137324Leave a reply

Your email address will not be published.