صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تعداد ازدواج‌هایی که...
دی
۱۷
۱۳۹۲
تعداد ازدواج‌هایی که زوجه از زوج ۲۰ سال بزرگتر است
دی ۱۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

h178h30

عکس: .akairan.com

مدیرکل دفتر اطلاعات آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۹ ماه نخست امسال، ۱۰٫۴ درصد معادل ۶۰ هزار و ۴۰۷ مورد از ازدواج‌هایی که ثبت شده است، زوجه بزرگتر از زوج بوده‌ است.

به نقل از فارس، علی‌اکبر محزون اظهار داشت:  در سال ۹۱ براساس آمار واصله ۸۲۹ هزار و ۹۶۸ مورد ازدواج صورت گرفته است که در ۸۹٫۳ درصد از این ازدواج‌ها زوج بزرگتر از زوجه یا همسن بوده‌اند و در ۱۰٫۷ درصد معادل ۸۹ هزارو ۵۹ مورد  زوجه بزرگتر از زوج بوده است.

وی بیان داشت: در سال ۹۱  تعداد ازدواج‌هایی که زوجه یک سال بزرگتر از زوج بوده است ۳۰ هزار و ۳۰۲ مورد، دوسال بزرگتر ۱۷ هزار و ۹۸۵ مورد، سه سال بزرگتر ۱۳ هزار و ۲۳۰ مورد، چهار سال بزرگتر ۸ هزار و ۲۲ مورد است.

مدیر کل دفتر اطلاعات آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور بیان داشت:  حدود ۳۱۶ مورد نیز ازدواج به ثبت رسیده که زوجه از زوج بیش از ۲۰ سال بزرگتر بوده است.

محزون تأکید کرد: درصد ازدواج‌هایی که زوجه از زوج بزرگتر بوده است از سال ۸۵ تا ۹۲ حدود ۱۰ درصد بوده و افزایش چشم‌گیری نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال ۱۰٫۴ درصد معادل ۶۰ هزار و ۴۰۷ مورد از ازدواج‌هایی که ثبت شده است زوجه بزرگتر از زوج بوده‌ است.

مدیر کل دفتر اطلاعات آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور یاد آور شد: در ۸ ماهه نخست امسال در کل کشور ۵۳۰ هزار و ۵۸۷ مورد ازدواج ثبت شده است.

۱۴ دی ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/blTSMgLeave a reply

Your email address will not be published.