صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  با انگیزه ناموسی ناص...
دی
۱۷
۱۳۹۲
با انگیزه ناموسی ناصر را به قتل رساندیم
دی ۱۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 ImageThumb2

عکس: قانون

   حکم مجازات اعضای خانواده ای که در جنایتی هولناک مرد تنها را با ۷۸ ضربه چاقو به قتل رسانده بودند در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش قانون، ۲۱ فروردین سال ۹۰ قتل مرد ۴۵ ساله ای به کارآگاهان پلیس آگاهی اسلامشهر اطلاع داده شد. دقایقی بعد تیمی‌از ماموران در محل حاضر شده و با جسد میثم در حالی که با ۷۸ ضربه چاقو به قتل رسیده بود روبه‌رو شدند.

در جریان بررسی‌ها مشخص شد، میثم برای کار به اسلامشهر آمده بود و به تنهایی در این خانه زندگی می‌کرد. از سوی دیگر بازجویی از دوستان مقتول نشان داد ، او به زن جوانی به نام زهرا کمک می‌کرده و این زن گاهی به خانه میثم می‌آمد. از سوی دیگر پسر شروری به نام حسین نیز به زهرا علاقه داشت و مقتول چند بار از سوی حسین تهدید شده بود.

در ادامه ماموران در جریان تحقیقات به یکی از دوستان مقتول به نام شکرعلی مشکوک شده و او را دستگیر کردند. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، زهرا دختر شکرعلی است.متهم در ابتدا منکر قتل شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: تصور می‌کردم مقتول قصد آزار و اذیت دختر بزرگم را دارد. به همین خاطر نقشه قتل او را طراحی کردم. شب حادثه به همراه همسرم ، دختر کوچکم و خواستگار او به خانه میثم رفته و نقشه قتل را اجرا کردیم.

پس از تکمیل تحقیقات پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

جلسه دادگاه به ریاست قاضی عزیزمحمدی و با حضور سه تن از متهمان برگزار شد. در ابتدای جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده شکرعلی ۵۷ ساله متهم به مشارکت در قتل، حسین ۲۰ ساله متهم به مشارکت در قتل، زهرا و فاطمه نیز متهم به معاونت در قتل هستند.

در ادامه اولیای دم با حضور در جایگاه مدعی شدند میثم برای کار از شهرستان اهر به تهران آمده بود و برای عاملان جنایت تقاضای اشد مجازات دارند.

قاضی عزیزمحمدی سپس اتهام قتل عمدی را به شکرعلی تفهیم کرد که او با رد اتهامش گفت: من میثم را به قتل نرساندم .حسین ابتدا با چوب دو ضربه به او زد و وقتی میثم روی زمین افتاد با ۷۸ ضربه چاقو مرتکب قتل شد.

وکیل شکرعلی هم در دفاع از موکلش مدعی شد، متهم باید برای بررسی سلامت روحی و روانی به پزشکی قانونی معرفی شود. همچنین به نظر می‌رسد قتل از سوی حسین رخ داده باشد زیرا اوبا میثم رقیب عشقی بوده وانگیزه قتل را داشت.

پس از این دفاعیات، حسین در جایگاه قرار گرفت و گفت: قتل را شکرعلی انجام داد. من ابتدا با چوب دو ضربه به میثم زدم. بعد هم دستانش را گرفتم و شکرعلی او را کشت.

وکیل حسین هم با رد ادعاهای وکیل شکرعلی گفت: حسین از سوی شکرعلی برای این قتل اغفال شده است. او تصور می‌کرد به خاطر مسائل ناموسی مرتکب قتل می‌شود.

آخرین متهمی‌که به دفاع از خود پرداخت فاطمه همسر شکرعلی بود. او بعد از قرار گرفتن در جایگاه گفت: حسین ابتدا با چوب ضربه ای به میثم زد و بعد شوهرم با چاقو به جان او افتاد. حسین هم دو ضربه چاقو زد. انگیزه این جنایت ناموسی بود و برای سرقت به خانه مقتول نرفته بودیم.

 رئیس دادگاه و چهار قاضی مستشار بعد از این اظهارات وارد شور شده و جلسه دادگاه را به خاطر عدم حضور زهرا تجدید کردند.

دومین جلسه دادگاه با حضور زهرا برگزار شد که زن جوان در دفاعیاتش گفت: با انگیزه ناموسی ناصر را به قتل رساندیم. او به خواهرم نظر داشت و شب حادثه به عنوان مهمان به خانه اش رفتیم. بعد هم پدرم و حسین او را کشتند. من و مقتول در حال تماشای تلویزیون بودیم که پدرم و حسین نقشه قتل را اجرا کردند.

قضات دادگاه پس از آخرین دفاعیات متهم برای صدورحکم وارد شور شده و شکرعلی را به قصاص محکوم کردند. حسین هم به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال زندان و پنج سال تبعید محکوم شد. فاطمه نیز به اتهام معاونت در قتل به سه سال زندان و زهرا نیز به این اتهام به دو سال زندان محکوم شدند.

۱۶ دی ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/jLg3AgLeave a reply

Your email address will not be published.