صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  خانواده ساناز شاهد ...
دی
۱۲
۱۳۹۲
خانواده ساناز شاهد آخرین لحظات زندگی او از فرسنگ ها راه دور بودند
دی ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
image_pdfimage_print

f4dac5f3-c413-4176-8e38-7c79217e014c_16x9_600x338

عکس:   parszi

ویدا بالیخانی – روزنامه نگار

خانه امن: پرستاربیمارستان میشیگان پیشانی ساناز را بوسید در حالی که خانواده او، در فاصله ۹۷۰۰ کیلومتری این صحنه را بوسیله دوربین لپ تاپ تماشا می کردند. خانواده ساناز نظامی به کمک کارکنان بیمارستان عمومی میشیگان Marquette General از طریق اینترنت، شاهد آخرین لحظات زندگی دخترشان بودند و با او وداع کردند.

پرستاری که از ساناز مراقبت می کرد می گوید: خانواده ساناز به حرف ما اعتماد کردند که ساناز دچار مرگ مغزی شده و بازنخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری های امریکا، ساناز نظامی ۲۷ ساله، که از طریق اینترنت با همسرش نیما نصیری ساکن کالیفرنیا آشنا شده بود. در ماه آگوست در ترکیه با شوهرش ملاقات کرد و برای مدت کوتاهی در حومه لوس آنجلس زندگی کردند. او دختری فعال و باهوش بود که می توانست به سه زبان انگلیس، فارسی و فرانسه صحبت کند او لیسانس مهندسی و فوق لیسانس مترجمی زبان فرانسه داشت.

ساناز به صورت داوطلبانه برای خیریه ها غذا می پخت و وقتی نوجوان بود اولین مطلبش را برای روزنامه و مجله جوان تحت عنوان “دوستی و تفاوتهای میان ما” نوشت.

او برای ادامه تحصیل در رشته محیطزیست در دانشگاه صنعتی میشیگان در خواست داده بود. و قرار بود بعد از تعطیلات درسش را در مقطع دکترا آغاز کند.

ساناز ۸ دسامبر به دلیل ضرب و شتم های شدید شوهرش به بیمارستان عمومی میشیگان منتقل شد و یک روز بعد، به علت مرگ مغزی درگذشت.

Gail Brandly سرپرستار بیمارستان Marquette General می گوید: سرساناز به شدت کبود و متورم شده بود و زمانی که وی به بیمارستان رسید، خون ریزی نداشته است. Gail Brandly از طریق جستجوی گوگل توانسته بود سوابق ساناز را به دست آورد چون اطلاعاتی از او نداشتند و کسی ساناز را نمی شناخت.

 خانواده ساناز اعضای بدن او را ( قلب ، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزل معده و روده کوچک ) برای نجات جان بیماران اهداء کردند.

خواهر ساناز سارا نظامی در گفتگو با CBC News  می گوید: از خدا می خواهیم معجزه کند و ساناز را به زندگی بازگرداند اما این معجزه است. ساناز زندگی اش را داد تا به دیگران زندگی دهد.

ساناز ۱۸ دسامبر با حضور کارکنان و پرستاران بیمارستان به خاک سپرده شد.

همسر ساناز به اتهام قتل غیر عمد بازداشت شده است.

منابع: http://goo.gl/ZqSPfl

http://goo.gl/rHv97bLeave a reply

Your email address will not be published.