صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زن حسابگر، شغلش را ب...
دی
۱۰
۱۳۹۲
زن حسابگر، شغلش را به زندگی مشترک ترجیح داد
دی ۱۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

13920515181515214947833

عکس: خبرگزاری تسنیم

زن و مردی در دادگاه خانواده حضور یافته و به دلیل این‌که زن شغلش را به زندگی مشترک ترجیح داده است بعد از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند.

 به گزارش تسنیم، زن و مردی جوان با مراجعه به دادگاه‌ خانواده شهید محلاتی دادخواست طلاق توافقی خود را به قاضی یکی از شعب این مجتمع قضایی خانواده ارائه کردند، که در ابتدای رسیدگی به پرونده زن با بیان اینکه ۵ سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، اظهار داشت: قبل از طلاق مهریه‌ام که ۵ سکه بهار آزادی است را می‌خواهم و باید شوهرم مانند یک برادر و همیشه در تنهایی کنارم باشد و بعد از طلاق نیز به فرزندش رسیدگی کند.

وی با اشاره به این ‌که باید هرچه زودتر از یکدیگر جدا شویم، ادامه داد: مشکل ما این است که شوهرم می‌خواهد سرکار نروم ولی من عاشق شغلم هستم و نمی‌توانم از آن دست بکشم بنابراین به این نتیجه رسیدیم که با توافق از یکدیگر جدا شویم.

مرد جوان نیز در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان این‌که همسرم بین من و شغل، شغلش را انتخاب کرده است افزود: باید از یکدیگر جدا شده و تصمیم خود را در این زمینه گرفته‌ایم.

وی با اشاره به این‌که شغل همسرم حسابداری است، اظهار داشت: همسرم بعد از حساب و کتاب دقیق به این نتیجه رسیده است که نمی‌خواهد کنار من زندگی کند بنابراین به او احترام گذاشته و باید بداند من نیز حاضر به ادامه زندگی با او نیستم.

مرد با بیان این‌که طی ۵ سال زندگی مشترک یکدیگر را تحمل کردیم، گفت: بنده پزشک هستم و همسرم نیز با شغل من مشکل دارد.

زن بار دیگر در مقابل قاضی پرونده با اشاره به این‌که عاشق کارم هستم و وقتی شوهرم به برای شغلم ارزش قائل نیست، به طور قطع برای من نیز ارزشی قائل نخواهد بود، گفت: ما نباید به زندگی در کنار یکدیگر ادامه دهیم و باید از یکدیگر جدا شویم.

وی با اشاره به این‌که یک حسابگر همه چیز را بررسی کرده و بعد تصمیم می‌گیرد بنابراین تصمیم قطعی خود را گرفتم، گفت: می‌خواهم از شوهرم جدا شده و او را ترک کنم.

مرد افزود: فرزندم که ۳ سال دارد بیشتر وابسته به مادرش است بنابراین کنار او می‌ماند و بنده به او رسیدگی کرده و خرجش را می‌دهم.

زن بیان کرد: شوهرم مرا درک می‌کند و در تنها مسئله ای که مرا درک نکرده شغلم بوده و حاضر نشد به خاطر من با این موضوع کنار بیاید.

زن اظهار داشت: ما توافق کردیم که از یکدیگر جدا شویم و کسی نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد.

قاضی پرونده زن و مردم را به مصالحه دعوت کرد ولی با اصرار زن و مرد و بعد از دقایقی حکم مبنی بر طلاق توافقی صادر شد و با توجه به درخواست زن مهریه زن که ۵ سکه طلا بود، مرد محکوم به پرداخت آن شد.

  طلاق توافقی راه عادی‌سازی طلاق در جامعه

یک جامعه‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص طلاق توافقی اظهار داشت: امروزه در جامعه شاهد طلاق عاطفی هستیم که این امر به مرور زمان تبدیل به طلاق واقعی می‌شود و باید به دنبال راه حل برای این مشکل باشیم.

امان‌الله قرایی‌مقدم ادامه داد: زن و شوهر با استفاده از رویه طلاق توافقی اقدام به دادخواست طلاق کرده و به سرعت از یکدیگر جدا می‌شوند که باید در این زمینه مواردی مطرح شود که شاهد رشد طلاق در جامعه نباشیم چرا که این امر بسیار نگران کننده است.

این جامعه‌شناس گفت: طلاق توافقی یکی از طلاق‌‌هایی که امروزه در دادگاه بیش‌تر شاهد آن بودیم و بیش‌تر در قشر تحصیل‌کرده وجود دارد؛ طلاق توافقی راه عادی‌سازی طلاق در جامعه را ایجاد می‌کند که برای جلوگیری از آن باید برنامه‌ داشته باشیم.

 ۹ دی ۱۳۹۲

منبع: http://www.tasnimnews.com/Home/Single/234813Leave a reply

Your email address will not be published.