صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ناپدری در برابر اتها...
دی
۶
۱۳۹۲
ناپدری در برابر اتهام قتل کودک ۳ساله
دی ۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

download

عکس: tehran 98

ناپدری که متهم است کودکی بیمار را به قتل رسانده‌ است وقتی پشت تریبون قرار گرفت تا از خود دفاع کند قتل را انکار کرد و گفت مرگ پسر سه ساله، حادثه بود.

به گزارش شرق: مسئولان بیمارستانی در تهران خرداد سال ۸۹ به ماموران پلیس خبر دادند کودکی سه ساله به نام رادین جان باخته است. وقتی گزارش مرگ به پلیس اعلام شد ماموران ویژه مبارزه با قتل در بیمارستان حاضر شدند. مطابق آنچه در پرونده پزشکی رادین آمده‌ بود این کودک وقتی به بیمارستان منتقل ‌شد بیهوش و علایم حیاتی او ضعیف بود. هرچند پزشکان تلاش کردند او را از مرگ نجات دهند، ضربه مغزی سنگینی که به وی وارد شده‌ بود باعث مرگ کودک شد.

بررسی‌های بیشتر نشان داد رادین با مادر و ناپدری‌اش زندگی می‌کرد. این کودک به بیماری پوستی شدیدی مبتلا بود و همین موضوع نگهداری از کودک را بسیار سخت کرده ‌بود. همچنین معلوم شد ناپدری رادین روز حادثه برای شستن این کودک او را به حمام برده ‌بود.  سعید -ناپدری رادین- با شکایت مادر و پدر واقعی این کودک بازداشت شد. والدین کودک در شکایت خود عنوان کردند سعید فرزندشان را به عمد کشته است و باید مجازات شود.

مادر رادین به ماموران گفت: من و شوهرم چندماه قبل از هم جدا شدیم رادین خیلی کوچک بود به همین دلیل پدرش نگهداری او را به من سپرد مدتی بعد از این جدایی با سعید آشنا شدم و با او به ‌صورت موقت ازدواج کردم من و رادین با سعید زندگی می‌کردیم. پسرم دچار بیماری پوستی بود و اگزمای شدیدی که داشت نگهداری از او را سخت کرده ‌بود. حتی برای شست‌وشوی بچه خیلی دردسر داشتیم من نمی‌توانستم او را بشویم و سعید این کار را انجام می‌داد. سعید روز حادثه بچه را برای شستن به حمام برد. وقتی رادین به حمام می‌رفت خیلی بی‌تابی می‌کرد سعید هم عصبانی شد و بچه را به زمین کوبید. من و پدر رادین به‌خاطر این موضوع از سعید شکایت داریم. سعید قبل از این هم چندین‌ بار با رادین بدرفتاری کرده‌ بود و هربار که رادین شلوغ می‌کرد، او را می‌زد. من اطمینان دارم شوهر صیغه‌ای من فرزندم را به عمد کشته‌ است.

 سعید با شکایت والدین پسر سه‌ساله بازداشت شد. او مورد بازجویی قرار گرفت اما اتهامی را که همسرش وارد کرده ‌بود رد کرد و گفت: «من رادین را دوست داشتم. بچه مریض بود و می‌دانستم در حمام اذیت می‌شود او بی‌تابی می‌کرد و سعی داشت خودش را از دست من رها کند نتوانستم کنترلش کنم و بچه از دستم به زمین پرت شد رادین لیز خورد و مرگ او حادثه بود.»

 پزشکی‌قانونی نیز مرگ کودک بر اثر ضربه مغزی را تایید کرد در گزارش پزشکی‌قانونی آمده ‌است ضربه‌ای که بر سر کودک وارد شده باعث خونریزی مغزی شدید و در نهایت مرگش شده‌ است. پزشکی‌قانونی همچنین تایید کرد آثار سوختگی روی بدن این کودک نیز وجود دارد که احتمالا جای خاموش‌کردن سیگار روی بدن پسربچه ‌است.

 در حالی‌که مدارک علیه سعید جمع‌آوری شده بود پدرومادر رادین به طور ناگهانی اعلام رضایت کردند و گفتند هیچ ‌شکایتی از این مرد ندارند. وقتی درباره زندگی والدین رادین تحقیق شد مشخص شد این کودک از پدرومادری معتاد به شیشه متولد شده و علت جدایی این زوج هم درگیری‌هایی بوده که آنها بعد از مصرف شیشه با هم پیدا می‌کردند.

  دادسرا در نهایت علیه سعید به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر کرد و پرونده با شکایت مدعی‌العموم و به‌لحاظ جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستاده ‌شد. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری ‌استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده برگزار شد. در ابتدای جلسه رسیدگی بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و خواستار مجازات متهم شد، سعید در جایگاه ایستاد.

 او اتهامش را رد کرد و گفت: من رادین را خیلی دوست داشتم و اصلا هم با او مشکلی نداشتم. حتی مادرش حاضر نمی‌شد از او مراقبت کند اما من کارهای بچه را انجام می‌دادم. اگزمای شدید رادین باعث شده‌ بود نگهداری از این بچه سخت شود با این حال من رادین را دوست داشتم و خودم او را‌ تر و خشک می‌کردم. روز حادثه هم رادین را به حمام بردم و او را شستم وقتی می‌شستمش خیلی تقلا می‌کرد چون درد می‌کشید. در یک لحظه نتوانستم کنترلش کنم. او از دستم رها شد و به زمین افتاد. آن موقع حالش بد نبود اما وقتی از حمام خارج شدیم حالش بد شد.

 متهم در پاسخ به این سوال که آثار سوختگی روی بدن رادین که به‌نظر می‌رسد جای خاموش‌کردن سیگار است توسط چه کسی ایجاد شده است، گفت: من این کار را نکردم و در جریان چنین موضوعی نبودم. من رادین را خیلی دوست داشتم و با اینکه بچه من نبود اما رابطه خوبی با هم داشتیم. هیچ‌وقت اذیتش نمی‌کردم و همیشه خودم از او مراقبت می‌کردم.

بنابر این گزارش هیات قضات بعد از پایان دفاعیات متهم و وکیل مدافع او برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

۵ دی ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/AQNsCGLeave a reply

Your email address will not be published.