صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قتل نوعروس 17 ساله ب...
دی
۵
۱۳۹۲
قتل نوعروس ۱۷ ساله به خاطر سوختن ناهار
دی ۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ImageThumb2

عکس: قانون

زمانی‌که خواستم از آشپزخانه خارج شوم، زهرا جلوی در آشپزخانه ایستاده بود. او را هل دادم که روی زمین افتاد.

مرد شیشه ای همسر ۱۷ ساله اش را به خاطر سوختن غذا به قتل رساند. اولیای دم نوعروس اعضای بدن دخترشان را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار قانون، ۱۱ آذر امسال از طریق بیمارستان بعثت وقوع یک فقره فوت مشکوک به کلانتری۱۵۷ مسعودیه اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری و بررسی های اولیه مشخص شد زن جوان به نام زهرا ۱۷ ساله نهم آذر به علت شدت جراحت های وارد شده به ناحیه سر دچار مرگ مغزی شده بود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

هم زمان با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی، با اعلام رضایت پدر و مادر زهرا عمل اهدای اعضای بدن به افراد نیازمند نیز انجام شد.

والدین زهرا پس از حضور در اداره دهم و طرح شکایت از دامادشان به کارآگاهان عنوان کردند : “همسر دخترمان به نام “غفار‌.‌س” ۳۳ ساله اعتیاد به مصرف موادمخدر دارد و بارها اقدام به آزار و اذیت همسرش کرده و حتی چندین بار نیز بدنش را داغ کرده بود. زمانی که ما از شهرستان با زهرا تماس می‌گرفتیم، اجازه نمی‌داد با دخترمان صحبت کنیم. حتی وقتی به تهران می‌آمدیم نیز نمی‌گذاشت تا دخترمان را ببینیم، تا اینکه از طریق بستگان متوجه شدیم که غفار نهم آذر و پس از مصرف مواد، دوباره با زهرا مشاجره کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار داده که این بار باعث مرگ دخترمان شده است.

از سوی دیگر مشخص شد، غفار هم زمان با انتقال همسرش ناپدید شده است. در حالی که تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت، به کارآگاهان اعلام شد که، وی با مراجعه به کلانتری ۱۵۷ هاشم آباد خود را معرفی کرده است.

با انتقال غفار به اداره دهم، وی در اظهارات اولیه مدعی شد که هیچگونه مشکلی با همسرش نداشته و تمامی‌بستگان و آشنایانشان حسرت زندگی او و همسرش را داشته اند اما در ادامه تحقیقات به عمل آمده از سوی کارآگاهان مشخص شد که غفار با همسرش دچار اختلاف بسیار شدیدی بود و حتی در یک مورد نیز وی را از ناحیه دست با چاقو مجروح کرده بود.

“غفار” در خصوص روز حادثه به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۱ صبح روز نهم آذر امسال در حال استراحت بودم. همسرم نیز در حال درست کردن غذا بود که با استشمام بوی سوختن غذا از خواب بیدار شدم و همین موضوع باعث بهانه درگیری من با زهرا شد و چند ضربه با سیلی و کمربند به او زدم. پس از پایان درگیری و مصرف مقداری مواد مخدر به آشپزخانه رفتم تا برای خود غذا درست کنم. در همین زمان، زهرا به آشپزخانه آمد و گفت “غذا درست نکن ؛ خودم غذا درست کردم.” اما چون هنوز عصبانی بودم قاشق داغی را که با آن غذا درست می‌کردم، روی دستش گذاشتم. زمانی‌که خواستم از آشپزخانه خارج شوم، زهرا جلوی در آشپزخانه ایستاده بود. او را هل دادم که روی زمین افتاد. حدود ۵ دقیقه بعد حالش بد شد که بلافاصله با یکی از بستگان خود تماس گرفته و با کمک او، همسرم را به بیمارستان منتقل کردیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به گزارش پزشکی قانونی در خصوص وجود آثار متعدد کبودی روی قسمت های مختلف بدن مقتول گفت: با توجه به اعلام نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ مقتول، تحقیقات به عمل آمده از سوی کارآگاهان اداره دهم و اعترافات متهم در خصوص ضرب و شتم منجر به مرگ قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است‌.

۳ دی ۱۳۹۲

منبع: http://goo.gl/DpPjFDLeave a reply

Your email address will not be published.