صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  حذف سهمیه بندی جنسیت...
آذر
۲۱
۱۳۹۲
حذف سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه ها محقق می شود
آذر ۲۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

5-1414

 

  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، حذف سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه ها را برنامه مورد توجه دولت یازدهم عنوان کرد.

به گزارش جماران، «شهیندخت مولاوردی» در گفت و گو با ایرنا، موضوع حذف سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه ها را بحثی طولانی، دامنه دار و مفصل ذکر کرد و گفت: این نگاه به عنوان یک برنامه دولت تدبیر و امید با شروع به کار دولت و اعلام نتایج کنکور اخیر همزمان شد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: زمانی این برنامه به عنوان برنامه دولت مطرح شد که نتایج کنکور در حال اعلام شدن بود و به این ترتیب این نگاه دولت در کنکور اخیر اعمال نشد.

وی اظهار امیدواری کرد: با تعاملی که با مجموعه دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد می شود،برنامه حذف سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه ها تحقق پیدا می کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پیش از این نیز در این باره گفته بود: با توجه به موج روز افزون دانش آموختگی و فارغ التحصیلی دختران دانشگاهی به نظر می رسد بحث سهمیه بندی جنسیتی نه به نفع جامعه و نه به نفع دختران و زنان و حتی خانواده هاست.

وی افزود: باید افزایش میزان سطح سواد زنان و دختران را یک فرصت تلقی کنیم و نه یک تهدید و حتی اگر عده ای آن را یک تهدید تلقی می کنند باید آن را تبدیل به فرصت کنیم؛ اگر نگاه غیر از این باشد و بخواهیم به این شکل رفتار کنیم، با این محدودیت ها و ممنوعیت ها به جایی می رسیم که در آینده نزدیک دختران و زنان فارغ التحصیل از بازار کار و به طور کلی از محیط اجتماع دور و حتی حذف می شوند.

مولاوردی ادامه داد: این که یک دختر با رتبه عالی در رشته مورد علاقه اش پذیرفته نمی شود و در مقابل پسری با رتبه پایین تر در بهترین رشته پذیرفته می شود، موجب یاس و سرخوردگی میان جوانان می شود.

۲۰ آذز ۱۳۹۲

منبع: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_33254.aspxLeave a reply

Your email address will not be published.