صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  به مدت ۱۰ روز در ریو...
آذر
۱۴
۱۳۹۲
به مدت ۱۰ روز در ریودوژانیرو؛ جام‌ جهانی «کودکان خیابان» در برزیل برگزار می‌شود
آذر ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

by Key Foster

عکس:  Key Foster

هدف از برگزاری این مسابقات، رساندن صدای کودکان خیابان به همه مردم، تغییر دادن نگاه مردم به کودکان کار و آگاهی بخشیدن در مورد حقوق این کودکان است.

جام جهانی فوتبال «کودکان خیابان» ۲۷ مارس ۲۰۱۴ به مدت ۱۰ روز در ریودوژانیرو برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در سرتاسر جهان میلیون‌ها کودک در خیابان کار و زندگی می‌کنند. جام جهانی «کودکان خیابان» کمپینی جهانی است برای این کودکان که بتوانند صدای خود را به گوش همه برسانند و از حمایت و امکاناتی که هر کودکی نیازمند آن است برخوردار شوند.

اولین بار این بازی‌ها سال ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی درست قبل از جام جهانی بزرگسالان برگزار شد. امسال نیز جام جهانی فوتبال کودکان کار پیش از جام جهانی بزرگسالان در ۲۷ مارس ۲۰۱۴ در برزیل برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این مسابقات، رساندن صدای کودکان خیابان به همه مردم، تغییر دادن نگاه مردم به کودکان کار و آگاهی بخشیدن در مورد حقوق این کودکان است.

این جام‌جهانی با کمک NGO‌ها و سازمان‌های مربوط به این کودکان در سراسر جهان برگزار می‌شود و رسانه‌ها و ستارگان فوتبال از این مراسم حمایت می‌کنند.

دیوید بکام ستاره سابق فوتبال انگلستان در این مورد گفت: من مشتاقانه منتظر جام جهانی کودکان خیابان ۲۰۱۴ هستم. این مسابقات هزاران کودکی را که در خیابان‌ها کار و زندگی می‌کنند به دنیا معرفی می‌کند.

۱۳۹۲-۰۹-۱۴

منبع: http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=126428Leave a reply

Your email address will not be published.