صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  7 استان برتر در حوزه...
آذر
۱۲
۱۳۹۲
۷ استان برتر در حوزه ازدواج
آذر ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

635167305158230534

عکس: جام جم آنلاین

مدیرکل دفتر اطلاعات آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور گفت: قریب به نیمی از ازدواج‌هایی که در ۸ ماه نخست امسال در کشور ثبت شده است، مربوط به ۷ استان تهران، خراسان، خوزستان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان و آذربایجان ‌غربی می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین علی اکبر محزون درباره آمار هشت ماهه ازدواج و طلاق در کشور اظهار داشت: ۴۹٫۱ دهم درصد و قریب به نیمی از ازدواج هایی که در کشور صورت گرفته است به ترتیب مربوط به ۷ استان، تهران،خراسان، خوزستان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان و آذربایجان غربی بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ۸ ماهه نخست امسال در کل کشور ۵۳۰ هزار و ۵۸۷ مورد ازدواج ثبت شده است که در استان تهران ۵۷ هزار و ۴۰۰ مورد، خراسان رضوی ۴۸ هزار و ۲۳۲ مورد، خوزستان ۳۷ هزار و ۶۸۷ مورد، فارس ۳۳ هزار و ۴۰۲ مورد، آذربایجان شرقی ۲۷ هزار و ۳۱۰ مورد، اصفهان ۲۸ هزار و ۷۳۰ مورد و آذربایجان غربی ۲۳ هزار و ۹۱۷ مورد بوده است.

وی بیان داشت: تهران با ۱۰٫۸ درصد بیشترین ازدواج را در کشور دارد و خراسان رضوی با ۹٫۱ درصد در رتبه دوم است.

محزون درباره ثبت طلاق در کشور اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست امسال ۵۰٫۹ درصد از طلاق ها مربوط به ۶ استان خراسان رضوی، خوزستان، قم، سمنان، بوشهر و اصفهان بوده است.

مدیر کل دفتر اطلاعات آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار طلاق در کشور اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست امسال ۴۹ هزار و ۵۳۰ مورد در کشور طلاق ثبت شده که به ترتیب خراسان رضوی با ۱۷ هزار و ۳۹ مورد، خوزستان ۹ هزار و ۹۵۹ مورد، قم ۵ هزار و ۷۵۷ مورد، سمنان ۵ هزار و ۶۸۲ مورد، بوشهر ۵ هزار و ۱۲ مورد و اصفهان ۴ هزار و ۹۰۶ مورد در مقام اول تا ششم قرار دارند.

منبع: http://goo.gl/ZgzcXPLeave a reply

Your email address will not be published.