صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نرم افزار مخفی جدی...
آذر
۱۱
۱۳۹۲
نرم افزار مخفی جدید بر روی گوشی های هوشمند به منظور پیشگیری از خشونت خانگی
آذر ۱۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

7826405850_0ecf611781

عکس:    NielsBD

  خانه امن – تکنولوژی نرم افزاری جدید که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود جایگزینی برای تماس خدمات اضطراری نیست ، اما این قابلیت را دارد تا فردی را که در یک رابطه خصوصی دچار خشونت می شود را نجات دهد.

این نرم افزار جدید به عنوان کاری ابتکاری به نام The Aspire Initiative   در  October 2013 در افتتاحیه مؤسسه ” وقتی که جورجیا لبخند میزند”[۱] معرفی شد.

این نرم افزار به صورت یک نرم افزار “خبری” معمولی مانند سایر نرم افزارهای گوشی های هوشمند برای کسانی که با آن آشنایی کامل ندارند به نظر می رسد و این قابلیت را دارد که به صورت محرمانه  ذخیره شده و مورد استفاده قرار گیرد.

در این نرم افزار هنگامی که بر روی قسمت”Help”  کلیک می کنید به منابع کاملی برای کمک به قربانیان خشونت خانگی وارد می شوید. با کلیک بر روی کلید ” Go ” به کاربرهای انتخابی شما و یا  مقامات محلی، یا خدمات اضطراری درباره خشونت یا شرایط خشونت هشدار داده می شود .

این نرم افزار قرار است به صورت رایگان بر روی “گوشی های هوشمند “Smart phones به صورت یک نرم افزار قابل ذخیره شدن ارائه شود و پیام های از پیش نوشته شده و یا پیغام های صوتی از پیش ضبط شده ای را ایجاد کند، تا به شماره های از پیش تعیین شده، مانند ۹۱۱ ، تنها با فشار یک دکمه ارسال شود. کلید  “ Go “این نرم افزار طوری طراحی شده است که با کلیک بر روی آن خود به خود شروع به ضبط جزئیات ضد و خوردهای خشونت خانگی یا هر رویداد خطرناکی که در حال وقوع است می کند .

صفحه نخست این نرم افزار، شامل یک برنامه درسی رایگان است که برای آموزش طیف گسترده ای از مخاطبان درباره جلوگیری و راه های امن برای گریز از مسائل مربوط به خشونت خانگی در نظر گرفته شده است.

  مترجم: شبنم صبا

منابع: http://goo.gl/LWqc1D

http://goo.gl/O3wk3g

[۱] ” وقتی جورجیا لبخند می زند ” : این مؤسسه تازه افتتاح شده به ایجاد و توسعه برنامه هایی مبادرت می ورزد که به زنان و کودکان، به خصوص کسانی  که تحت تاثیر خشونت خانگی هستند، کمک می کند تا زندگی سالم، امن و مملو از نشاطی را تجربه کنند .Leave a reply

Your email address will not be published.