صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برنامه وزیرخانواده ت...
آذر
۱
۱۳۹۲
برنامه وزیرخانواده ترکیه برای جلوگیری از طلاق
آذر ۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

6Turkey

عکس: شهرزاد نیوز

وزیر خانواده و امور اجتماعی ترکیه روی پروژه‌ای کار می‌کند که در آن بازرس ویژه خانواده به زوج‌هایی که در صدد طلاق هستند، حمایت روانی عرضه می‌کند.

وزیر خانواده و امور اجتماعی، فاطمه شاهین، پس از شرکت در یک کنفرانس در باره خشونت علیه زنان در آنکارا، به خبرنگاران گفت: به خانواده‌هایی که برای طلاق به دادگاه مراجعه می‌کنند، پیشنهاد کمک داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند برای حل مشکلات‌شان در صورت تمایل از یک مشاوره چهار فصلی بهره‌مند شوند.

وی تأکید کرد: “پس از چهار فصل، خانواده تصمیم خواهد گرفت که آیا می‌خواهد هنوز از این کمک بهره‌مند شود یا نه. اگر به کمک و مشاوره عمیق‌تری نیاز داشته باشند، ما از روش‌های گوناگونی برای ارائه آن استفاده خواهیم کرد. ما روند را از نزدیک زیر نظر خواهیم داشت. اگر زوج‌ها تصمیم بگیرند به خوبی و خوشی به زندگی‌شان ادامه دهند، به نفع همه ما خواهد بود.”

زمینه‌های قانونی برای این پروژه آماده شده است و توسط وزارت خانواده و امور اجتماعی، وزارت دادگستری و قاضی‌های دادگاه‌های خانواده مشترکا به اجرا در خواهد آمد. فاطمه شاهین هم‌چنین تصریح کرد که به خانواده‌ها برای شرکت در این جلسات مشاوره‌ای فشاری وارد نخواهد شد.”این کاملا به درخواست و اراده خانواده‌ها بستگی دارد. در این رابطه هیچ اجباری وجود ندارد. ما بر اساس مشارکت داوطلبانه یک مکانیسم حمایتی به وجود می‌آوریم.” بازرس ویژه خانواده بر حسب نیاز و خواست خانواده حمایت لازم را عرضه خواهد کرد. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که زوج به حمایت روانی، اقتصادی، قانونی یا نوع دیگری نیاز دارند.

فاطمه شاهین گفت که آن‌ها این سیستم را در پنج شهر به طور نمونه آغاز کرده‌اند و از ۴۵۰ زوج خواستار طلاق، ۷۵ زوج پس از دریافت کمک تصمیم گرفته‌اند به زندگی خود ادامه دهند. به گفته وی، طبق یک تحقیق اخیر، ۶۲ درصد از افرادی که جدایی را پشت سر گذاشته اند، می‌گویند در زمان طلاق با کسی مشورت نکرده اند، اما به مشاوره نیاز داشتند.

منبع: http://goo.gl/b9acCaLeave a reply

Your email address will not be published.