صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تاثیر خشونت خانگی بر...
آذر
۱
۱۳۹۲
تاثیر خشونت خانگی بر بیماری های مزمن
آذر ۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

4245506830_f1479f10b7_b

خانه امن: بر اساس آخرین نظر سنجی که مؤسسه تکنولوژی و مخابراتی   VERIZON و مجله سلامت، زیبایی و اقتصاد زنان MORE از ۱۰۰۰ زن امریکایی بعمل آوردند و در ماه اکتبر امسال منتشر شد ، نتیجه نشان داد که ۴۴% زنان امریکایی تجربه خشونت خانگی توسط شریک جنسی خود را دارند. از این تعداد ۳۸% خشونت عاطفی، ۲۵%، خشونت فیزیکی ، ۱۸%  ازخشونت جنسی  رنج می برند . ۱۶ درصد دیگر با خشونت های اقتصادی شریک زندگی خود از طریق کنترل مسائل مالی شان مواجهند.

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که ۷۰% از زنان بالای ۲۱ سال در آمریکا از بیماری های مزمن رنج می برند.. این رقم به ۸۱% برای زنانی که هر نوعی از خشونت خانگی را نیز تجربه کرده اند افزایش می یابد. زنانی که در طول دوران زندگی خود خشونت خانگی را تجربه کرده اند دچار بیماری های مزمنی از جمله کمر درد، سر درد و بی خوابی می شوند.  همچنین این رقم برای زنانی که هیچ گاه خشونت خانگی را در زندگی خود تجربه نکرده اند به ۶۲% کاهش پیدا می کند. ۷۵% از این زنان اظهار کردند که هیچ گاه طی ویزیت های دوره ای خود پزشک معالجشان در باره اینکه با خشونت خانگی مواجه هستند یا نه از آنها سوالی نپرسیده است.

مطابق آخرین گزارش دولت که در جلسه مطبوعاتی کنگره آمریکا درباره ” خشونت خانگی و نقش پزشک معالج منتشر شد، “نقش آموزش در ارزیابی های پزشکی ” مورد بررسی قرار گرفت، این گزارش حاکی است موانعی پزشکان متخصص را از انجام برخی معاینات پزشکی و پرسش از بیمار درباره خشونت خانگی باز می دارد. این موانع شامل: اینکه خشونت خانگی یک مساله شخصی و خصوصی محسوب می شود، نگرانی از رنجیده خاطر شدن بیمار از پرسش ها، ترس بیمار از خشونت گر، عدم درک مسئله صحیح خشونت، محدودیت های زمانی و فقدان منابعی برای استفاده از معاینات پزشکی هستند .

  Dr.Gail Wyatt ، استاد روانپزشکی و مدیر برنامه سلامت جنسی در دانشگاه UCLA می گوید:” ما به عنوان جامعه پزشکی مجبوریم خشونت خانگی را به عنوان یک مسئله بهداشت عمومی در نظر بگیریم “. وی خاطر نشان می کند که بازماندگان خشونت خانگی بخاطر ترس از اینکه پزشکان متوجه اشکال آسیب دیدگی آنها شوند بیشتر به مراکز اورژانس مراجعه می کنند. بسیاری از قربانیان بیکاربوده و بیمه درمانی برای معاینات پزشکی ندارند. وی به کمبود بودجه و درمان برای نجات یافتگان از خشونت اشاره کرده و تاکید می کند که “آموزش پیشگیری” یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. او توضیح می دهد که تحقیقات نشان می دهد کسانی که در دوران کودکی خود تجربه خشونت را داشته اند در معرض خطر بیشتری برای تجربه یک رابطه خشونت آمیز قرار دارند. او اظهار می کند که باید تلاش های هماهنگی برای آموزش پیشگیری به زبان های مختلف صورت بگیرد و در مورد این مسئله باید  روی ادیان و فرهنگ های مختلف توجه شود  تا مردم بدانند که تجربه شان غیر عادی نیست. نیروهای پلیس و اشخاص معمولی باید بر روی خشونت خانگی به عنوان یک معضل اساسی تمرکز کنند.

مدیر عامل سازمان انجمن تحقیق سلامت زنان،Phyllis Greenberger در این باره می گوید:  ” بیش از ۲۵ سال، انجمن تحقیقاتی سلامت زنان به عنوان پیشرو، در جهت همه گیر شدن تفکر  اهمیت سلامت زنان،  از تحقیقاتی که در زمینه تاثیر خشونت خانگی بر بیماری های مزمن دازد حمایت کرده است.

 از طریق این همکاری جدید، انجمن تحقیقاتی سلامت زنان وشرکت VERIZON  آمریکا اولین آزمایش تخصصی و بررسی جدی تاثیر بیماری های مزمن در خشونت خانگی را به عمل آوردند. هدف این همکاری ابتکاری، یافتن راه حل هایی است که باعث کاهش پیامدهای بهداشتی بیماری های طولانی مدت خشونت خانگی شود .

مترجم : شبنم صبا

منابع : http://goo.gl/XcITBJ

http://goo.gl/6cYwlCLeave a reply

Your email address will not be published.