صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نماینده یونیسف درایر...
آبان
۲۸
۱۳۹۲
نماینده یونیسف درایران: هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که خشونت در کشورش اصلا وجود ندارد
آبان ۲۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

80911226-5221034

عکس: ایرنا

محمد منیر صفی الدین  نماینده یونیسف در ایران مهمترین چالش موجود در خشونت را نامرئی بودن این امر عنوان کرد و افزود: چون خشونت دیده نمی شود، انکار می شود؛ در حالی که باید آن را مرئی کرد و به معلمان آموزش داد که برخی رفتارهای به ظاهر عادی شان در حقیقت نوعی خشونت است.

نماینده یونیسف در ایران تصویب قانون منع خشونت در ایران را تحسین کرد و درباره خشونت گفت: خشونت در همه کشورها دیده می شود و هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که خشونت در کشورش اصلا وجود ندارد.

صفی الدین گفت: در گذشته تنبیه بدنی در مدرسه رایج و پذیرفته شده بود، اما امروز تحقیقات نشان داده که این شیوه مضر است و در خیلی از کشورها خصوصا ایران منع تنبیه کودک در مدرسه قانونی شده است.

محمد منیر صفی الدین  نماینده یونیسف در ایران روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزش و اطلاع رسانی حقوق کودک، با توجه به اهمیت نقش مرجع ملی حقوق کودک افزود: امیدوارم در دولت جدید نقش نهادینه شدن مرجع ملی حقوق کودک بسیار قدرتمندتر شود تا این مرجع بیش از پیش به عنوان نهادی موثر عمل کند.

  نماینده یونیسف در ایران گفت: یونیسف از هیچ تلاشی برای حمایت از مرجع ملی حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف دریغ نمی کند.

وی اظهار داشت: پیمان نامه حقوق کودک بسیار با اهمیت است؛ چرا که هر کشوری به محض تصویب آن به خواست خودش نه به اجبار عضویت در آن را پذیرفته و مسئولیت همه قوانین داخلی کشورش را بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: پیمان نامه حقوق کودک یک سند حقوقی است و دولتها این التزام را پذیرفتند که به صورت دوره ای پیشرفت هایشان در اجرای مفاد پیمان نامه را به کمیته حقوق کودک سازمان ملل گزارش دهند.

وی تاکید کرد که هر آنچه که به عنوان گزارش به کمیته حقوق کودک از کشورهای عضو پیمان نامه حقوق کودک ارسال می شود پنهانی نیست و در سایت این نهاد قرار می گیرد.

صفی الدین با بیان اینکه در تهیه گزارش سالانه حقوق کودک همه نهادها حضور دارند، اظهار داشت: این گزارش ها به صورت یک طرفه ارائه نمی شود، بلکه خود کودکان، سازمان های مردم نهاد و سازمان های دولتی که در راس آن قرار دارند، در تهیه و ارائه این گزارش کمک می کنند.

وی از همکاری یونیسف با مرجع ملی حقوق کودک در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: مرجع ملی حقوق کودک نقش هماهنگ کننده بین نهادهای دولتی و غیردولتی دارد و اهمیت حقوق کودک در برخی از کشورها در سطح وزارت خانه است.

 منبع: http://goo.gl/TlU3BBLeave a reply

Your email address will not be published.