صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دستگیری صدها نفر در ...
آبان
۲۴
۱۳۹۲
دستگیری صدها نفر در ارتباط با پورنوگرافی کودکان در کانادا و جهان
آبان ۲۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

131114205523_canada_child_porn_investigation_304x171_v_nocredit

 پلیس کانادا می‌گوید ۳۸۴ نفر در ارتباط با هرزه ‌نگاری از کودکان در کانادا، آمریکا و کشورهای دیگر دستگیر شده‌اند و نزدیک به ۴۰۰ کودک نیز از چنگال این افراد آزاد شده‌اند.پلیس کانادا در جریان تحقیقات سه ساله خود این کارها را انجام داده است.

در مرکز این عملیات یک شرکت فروش و پخش آنلاین ویدیوهایی بود که در آن کودکان لخت حضور داشتند.این شرکت در شهر تورنتوی کانادا دفتر داشت. شرکت «آزوو فیلم» این فیلم‌ها را به عنوان فیلم‌هایی از کسانی که طرفدار برهنگی هستند پخش می‌کرد و مدعی بود که کارش قانونی است. این شرکت فیلم‌های خود را در ۹۴ کشور جهان پخش می‌کرد.

در ارتباط این پرونده در کانادا ۱۰۸ نفر و در ایالات متحده آمریکا ۷۶ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شدند. ۱۶۴ نفر نیز در کشورهای دیگر در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند.

«جوانا بیون دسجاردینز»، بازرس این پرونده از پلیس تورنتو، گفت: تعداد دقیق کسانی که با این بچه‌ها در تماس بودند برای آنها مهم بوده است.

به گفته او در میان بازداشتی‌ها از دکتر و معلم گرفته تا کشیش و مسئولان پرورشگاه حضور دارند.

پلیس در یک عملیات مخفی رئیس شرکت «آزوو فیلم» را در ماه مه سال ۲۰۱۱ دستگیر کرده بود. اسم این فرد کانادایی «برایان وی» است و ۴۲ سال سن دارد. او متهم است که به افرادی پول داده تا از بچه‌ها فیلم بگیرند؛ او با یازده مورد اتهام روبرو شده است. پلیس تورنتو همچنین موفق شده است، هویت افرادی که از وبسایت این شرکت استفاده می‌کردند را شناسایی کند.

پلیس از این طریق متوجه شد بسیاری از فیلم هایی که از وبسایت این شرکت خریداری می شدند به آدرس هایی که محل آن در آمریکاست می‌رفته و هفت ماه بعد دستگیری‌ها در این زمینه شروع شد.

کشورهای دیگری که پلیس توانست در آنها رد مرتبطین با پرونده را بگیرد استرالیا، اسپانیا، مکزیک، آفریقای جنوبی، نروژ، یونان و جمهوری ایرلند بودند.

پلیس تورنتو به خبرنگاران گفت، بخشی از تصاویری که نیروهای پلیس از این افراد جمع‌آوری کردند، در نوع خود بسیار زننده و به عبارت بهتر زننده‌ترین تصاویر ممکن بودند.

از جمله دستگیرشدگانی که خانم بیون دسجاردینز، به آنها اشاره کرد یک معلم بازنشسته مدرسه بود که همراه با او ۳۵۰ هزار قطعه عکس و ۹ هزار ویدیو از آزار و اذیت کودکان وجود داشت. برخی از بچه‌ها از کسانی بودند که با این مرد آشنایی داشتند. این معلم همچنین متهم به آزار جنسی فرزند جوان یکی از اقوامش هست.

یک مقام آمریکایی که در این عملیات همکاری کرده می‌گوید تمام قربانیان شناسایی شده، نابالغ بودند و کوچکترین این کودکان پنج ساله بوده است.

منبع: http://goo.gl/JjuMXJLeave a reply

Your email address will not be published.