صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سقط‌های جنایی جنین د...
آبان
۲۱
۱۳۹۲
سقط‌های جنایی جنین در اصفهان رو به رشد است
آبان ۲۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

fetuse

عکس: مرکز امور زنان ریاست جمهوری

  در دسترس بودن قرص‌های سقط جنین در سطح بازار بدون هیچ نظارتی سبب شده که  آمار سقط‌های جنایی جنین در اصفهان رو به افزایش رود.

مهرانگیز جعفر زاده عضو هیئت مدیره هیئت بدوی نظام پزشکی استان اصفهان اظهار داشت: در گذشته قرص میزوپروستول و پروستول گرانیت برای سقط جنین تنها به افرادی که پرونده پزشکی به همراه داشتند و در صورت هماهنگی با بیمارستان در اختیار متقاضی قرار می گرفت.

وی بیان داشت: قرص‌های سقط جنین به راحتی از داروخانه ها و تجهیزات پزشکی قابل خریداری است.

جعفرزاده یادآور شد: سال ۸۲ پژوهشی در ارتباط با سقط جنایی جنین و عوارض آن بر جنین و مادر در شهر اصفهان انجام گرفت که آمار مرگ مادرانی که به این کار اقدام می‌کردند، بسیار بالا بود.

عضو هیئت مدیره هیئت بدوی نظام پزشکی استان اصفهان با گلایه از اینکه امروزه برنامه تنظیم خانواده ها دیگر اجرایی نمی‌شود، ادامه داد: این برنامه در حالی به اجرا در نمی‌آید که نرخ باروری در اصفهان در مرز طبیعی قرار دارد.

استفاده طولانی مدت قرص‌های ضد بارداری، ناباروری می‌آورد

جعفرزاده منکر تاثیر سوء قرص های ضد بارداری در ناباروری زنان نشد و گفت: امروزه در حالی زنان از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند که مطلع نیستند استفاده طولانی مدت و بدون وقفه از این قرص‌ها سبب ناباروری در افراد می‌شود.

وی ادامه داد: قرص‌های ضد بارداری پس از شش ماه تا یکسال مصرف باید یکسال وقفه و استفاده نشود و در این مدت  لازم است به روش‌های دیگر پیشگیری از باروری روی بیاورند و استفاده مجدد آن را پس از این دوره آغاز کنند.

زایمان در منزل باید در اصفهان احیا شود

عضو هیئت مدیره هیئت بدوی نظام پزشکی استان اصفهان خواستار احیای مجدد زایمان‌ها در منزل شد وافزود: امروزه جامعه پزشکی کانادا زایمان در منزل را احیا کردند که به منظور افزایش زایمان‌های طبیعی و کاهش مرگ مادرانی که به دلیل انتقال دیر هنگام آنها به بیمارستان‌ها به دلیل خونریزی جان خود را از دست می دهند لازم است در اصفهان این اقدام نیز انجام بگیرد.

وی گفت: احیای زایمان در منزل در صورت داشتن ماماهای متبحر و آموزش دیده در سیستم های بهداشتی و درمانی امکانپذیر است.

جعفرزاده ادامه داد: در حال حاضر بیش از اینکه شاهد مرگ نوزاد یا جنین در مادران اصفهانی باشیم و به نحوی مرده زایی را ببینیم شاهد مرگ مادران باردار بر اثر خونریزی‌های شدید هستیم.

منبع: http://goo.gl/MjFhFxLeave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱